Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław, Wysock
Sto lat pani Rozalii
Zawsze uśmiechnięta i pogodna, choć różnie w życiu bywało – mówią o pani Rozalii jej bliscy i może to jest receptą na długie życie. Rozalia Kubrak, mieszkanka Wysocka w gminie Laszki, skończyła 30 sierpnia sto lat. W doniosłym jubileuszu uczestniczyła rodzina oraz przedstawiciele lokalnych władz.
fot. Roman Kijanka
Uśmiechnięta, pogodna i otoczona rodziną.

Setne urodziny rozpoczęła msza święta w kościele w Wysocku. Po niej uczestnicy spotkali się w miejscowej świetlicy. Władze gminy reprezentował wójt Stanisław Gonciarz oraz Krystyna Gościak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Laszkach i przedstawiciele KRUS. Były kwiaty i życzenia, a jubilatce nie brakowało energii. Były też wspomnienia, a tych pani Rozalia ma pełno.

Jubilatka urodziła się 30 sierpnia 1916 r. w Wólce Pełkińskiej koło Jarosławia. Gdy miała 8 lat, zmarli jej rodzice i sama musiała dawać sobie radę. W 1936 r. wyszła za mąż, a jedenaście lat później przeprowadziła się wraz z rodziną do Wysokca i tam już pozostała. Miała sześciu synów i córkę. Dwoje dzieci zmarło w wieku dwóch lat. Dziś pani Rozalia ma siedmioro wnuków i jedenaścioro prawnuków.

Dołączamy się do wszystkich życzeń i niech pogoda ducha towarzyszy pani Rozalii przez kolejne lata.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium