Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2019, Wtorek 19 listopada 2019 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przeworsk, Nowosielce
Mieszkańcy okazali Kubie wielkie serce. Zebrano ponad 20 tysięcy zł
Ponad 20 tys. zł to kwota, jaką udało się zebrać podczas dwudniowego festynu charytatywnego zorganizowanego dla Jakuba Słysza z Nowosielec. Dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację.
fot. UG Przeworsk
Kuba nie mógł uczestniczyć w festynie, ale z pewnością on oraz jego rodzice są wdzięczni za wielkie wsparcie mieszkańców. Zdjęcie zostało wykonane w kwietniu br.

Jakub ma 19 lat. W październiku 2014 r. w Nowosielcach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Siedemnastoletni wówczas chłopak został potrącony przez nadjeżdżający samochód.

Doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, wskutek czego doszło do porażenia czterokończynowego. Choć minęło już sporo czasu od tego zdarzenia, nastolatek nadal nie odzyskał sprawności fizycznej i potrzebuje ciągłej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki. Porusza się na wózku inwalidzkim, jednak dzięki odpowiedniemu leczeniu można polepszyć jego stan zdrowia.

Żmudna rehabilitacja, której jest poddawany, bardzo wiele kosztuje, dlatego Stowarzyszenie „Razem możemy więcej” z Nowosielec zorganizowało festyn charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na leczenie Jakuba.

Moc atrakcji

Dwudniowy festyn rozpoczął się biegiem, w którym wzięło udział prawie 40 uczestników. Dużym entuzjazmem cieszył się pokaz zumby prowadzonej przez Paulinę Laskę, a wieczorem pokaz tańca ognia w wykonaniu grupy Maskarada. W niedzielę występ taneczny dał zespół „Iskierki”. Nie zabrakło również gier i zabaw dla najmłodszych. Za symboliczne kwoty można było pomalować sobie buźkę oraz zrobić kolorowe warkoczyki.

Szczególnym zaskoczeniem dla organizatorów była licytacja, podczas której mieszkańcy nie szczędzili pieniędzy. Wśród ponad 40 wystawionych przedmiotów były m.in.: rower, stół, prace rękodzielnicze, sportowe gadżety (aż 700 zł zapłacono za piłkę klubu Asseco Resovia z autografami zawodników). Rzeczy na licytację przekazali zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. W sumie podczas dwudniowego festynu oraz dzięki przelewom na konto udało się zebrać dla Kuby ponad 20 tys. zł.

 Jakub Słysz jest pod opieką fundacji Zielony Liść.


Aby pomóc mu w leczeniu i rehabilitacji można wpłacać dowolne kwoty na konto Fundacji:

69 9484 0007 2450 0005 9473 0002

w tytule przelewu wpisując „darowizna na leczenie i rehabilitację – Jakuba Słysza” oraz przekazując 1 % podatku dla fundacji KRS: 0000052038, cel szczegółowy: Jakub Słysz.


 0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 46/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium