Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 268/2017, Poniedziałek 25 września 2017 r., Aurelii i Ładysława
Opublikowano
Przemyśl
Kiedy liczy się każda minuta... Koperta Życia będzie ratować życie
Wiele miast w Polsce wprowadziło już u siebie tzw. Kopertę Życia. Dołączył do nich również Przemyśl. Społeczna akcja ma ułatwić pracę służbom ratunkowym i zapewnić bezpieczeństwo osobom starszym, schorowanym i samotnym z terenu miasta.
fot. UM Przemyśl
Specjalnie powołany zespół, odpowiedzialny za wdrożenie zasad, wg których społeczna akcja „Koperta Życia” ma funkcjonować na terenie Przemyśla, obradował w UM Przemyśla 14 września. W jego skład wchodzą: przedstawiciele rady miasta, urzędu miejskiego, MOPS w Przemyślu, Straży Miejskiej, Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio oraz Przemyskiej Rada Seniorów i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych.

„Koperta życia” to karta, zawierająca najważniejsze informacje o stanie zdrowia jej właściciela. Są w niej dane personalne, informacje o przebytych i aktualnych chorobach, a także przyjmowanych lekach, ponadto numer telefonu do najbliższej osoby. Kopertę umieszcza się w lodówce, a na niej nakleja widoczną naklejkę z logo akcji.

Jej pomysłodawcy uznali, że lodówka będzie najlepszym miejscem na przechowywanie takich informacji, bo jest w każdym domu, w widocznym miejscu. Dzięki kopercie służby medyczne, a także policja, straż miejska czy straż pożarna mają ułatwione zadanie. Będą szybciej mogli nieść pomoc. Zestaw zawierający stosowny formularz do wypełnienia wraz z kopertą oraz naklejki będzie można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych miejscach. W minioną środę, 14 bm., w przemyskim urzędzie miasta odbyło się już pierwsze spotkanie inicjujące akcję „Koperta Życia”.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium