Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Opublikowano
Przemyśl
Organizatorzy święta Kazanowa: Nie chcemy wojny z proboszczem
Spore oburzenie wśród części mieszkańców największego przemyskiego osiedla Kazanów wywołały słowa proboszcza parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego, księdza prałata Aleksandra Burdzego, podczas ogłoszeń parafialnych w niedzielę, 4 września br. Stwierdził, aby „katolicy nie przykładali swojej ręki do brania udziału w imprezach organizowanych przez liberałów, którzy zarabiają na tym duże pieniądze”. Chodziło o odbywające się w tym samym dniu Święto Kazanowa.
fot. Mariusz Godos
Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 6 „Kazanów” Zdzisław Wierzbiński (z lewej) i członek SKF „Kazanów”, przemyski radny Tomasz Schabowski są zszokowani słowami proboszcza parafii św. Benedykta, Cyryla i Metodego księdza prałata Aleksandra Burdzego.

Słowa te padły podczas mszy świętej 4 września, o godzinie 9.30. – Byłam na tej mszy świętej. Jestem wierząca i praktykująca. Mam trójkę dzieci. Nie rozumiem, co nasz ksiądz proboszcz miał na myśli, wypowiadając te słowa. Że zgrzeszę, idąc na święto naszego osiedla? Wybierałam się na imprezę, bo ile podobnych jest w naszym mieście? Widzę, że władze naszego osiedla robią, co mogą, aby (...)

fot. Mariusz Godos
Święto Kazanowa było wspaniałą imprezą kulturalno-sportowo-rekreacyjną. Przybyły nań setki osób.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
39 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kolo 84.208.201.65 13.09.2016

A może by ksiądz zrobił konkurecje na parafii ,,parafiade,, a tylko krytykuje

user
Zzzz 31.0.69.211 13.09.2016

Proboszcza poj***

user
parafianin-ka 31.183.208.82 13.09.2016

Panie czarny księdzu,

w sklepie-markecie płacąc za towar wyciąga się raczej banknoty z portfela-portmonetki, a nie z koperty.

Tych jabłek choć 1 skrzynkę,  co mi panie czarny nie dałeś,

NIE daruję " tobie ojcze "

/ a stały jeszcze w kilku skrzynkach  /

WSTYD !!

user
prezes 155.133.92.19 13.09.2016

klecha nie dostal ani grosza i go to boli . 

user
...i tak 155.133.92.19 13.09.2016
panie księciuniu to nie wioska ze można rządzić i ustwiac ludzi jak się chce 
user
mieszkaniec 155.133.92.19 13.09.2016
zawsze jakis baran zazdrosny  sie trafi 
user
kazanow 155.133.92.19 13.09.2016

dlaczego tylko cześć nie rozumiem wszyscy powinni jednym słowem się postawić  czarnej mafi 

user
666 83.24.211.206 13.09.2016

Jedna kobieta tak słyszała... Pewnie i księdza stać na takie słowa ale takie publikacje to już chyba koniec ŻP

user
-ka 31.183.208.82 21:32:26 13-09-2016

Moherze - na kolana !!

user
skom 188.146.7.230 21:36:10 13-09-2016

Powiedział na mszy, więc cały kościół słyszał

user
oczy widza wszystko 82.1.106.49 13.09.2016

ha ha pajacyk jeden , a gdzie jego poprzednik ktory dawal ksiazeczki i zbierali na budowe kosciolka , przegral w karty i nic z tego nie zostalo to jest dopiero zarobek czysta kasa z owieczek nie opodatkowana zloby i tyle

user
niePOpapraniec 31.183.230.128 15:44:08 14-09-2016

Przestań POpaprajcu oczerniać byłego proboszcza a  widziałeś      jak nie widziałeś to przestań pisać bzdury

user
Maro 90.207.123.142 13.09.2016

czyli kto to sponsorował????


user
ddd 31.183.208.52 13.09.2016

Zdzichu!!po ile fajki?

user
Buc 31.183.250.163 14.09.2016

"Wpadnijmy raczej w ręce Pana 

niż w ręce ludzi: (Burdzego na przykład!)

jaka jest bowiem Jego wielkość, 

takie też i miłosierdzie".

user
Will 185.25.123.168 14.09.2016

Zawsze klecha będzie miał wąty bo pieniądze nie idą jego kieszeń tylko dla kogoś innego , wielebny widać pazerny jest na pieniądze.

user
Cezar 37.248.163.74 14.09.2016

Nieładnie usuwać posty po kilku aktu godzinach. Wolność słowa? Kryminaliści górą. 

user
redakcja 83.14.14.139 14:59:02 14-09-2016

Niektóre posty zostały ukryte ze względu na naruszenie regulaminu forum (https://www.zycie.pl/forum/policy).


Ukryte – nie usunięte, aby zabezpieczyć IP komputera, z którego zostały wysłane. Pozdrawiam.

user
Cezar 83.6.107.67 14.09.2016

Nie strasz nie strasz ........

user
Cezar 83.6.107.67 14.09.2016

Czyli tytuł najnudniejszego tygodnika województwa macie zaklepany. Wszyscy w Przemyślu wiedzą kto jest kim a wy cenzurujecie internet. Największą aferą jak dotychczas było odwołanie konserwatora zabytków.  Ale dziennikarstwo 

user
kingkong 31.183.237.67 14.09.2016

Mistrzu! Cezarze! Nie rozumiesz słowa pisanego? Napisali ci, że niektóre wpisy były NIEZGODNE z regulaminem forum! Czy to, kur...a takie trudne do zrozumienia? Ja w tym nie widzę żadnej cenzury ani tym bardziej straszenia kogokolwiek, a raczej ratowanie dupy debila, który wypisuje rzeczy nadające się do prokuratury. Jasne? Czy jeszcze nie?

user
Cezar 83.6.107.67 20:11:45 14-09-2016
Dupe to mogą ratować komuś kto kłamie. A skąd ty taki poinformowany o regulaminie. Jak to się teraz porobiło że każdy debil i imbecyl może pouczać innych. Takie prawo sobie roślin bo przeczytał całą Wikipedie. Co za czasy! 
user
Maly 31.183.210.203 14.09.2016

Proboszcz - wyluzuj!

user
kingkong 31.183.237.67 14.09.2016

Przecież podali ci link. Dalej nie rozumiesz? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? A jak mówisz, że ktoś napisał prawdę, to niech idzie z tym do prokuratury. Mądrale zza klawiatury!

user
arturro 77.254.255.103 14.09.2016

W mniemaniu proboszcza nazwanie kogoś "liberałem" to obelga. Nasze miasto ma w herbie słowo "libera" czyli "wolne". Chyba szatan księdzu umysł zamieszał.

user
leo 83.24.29.114 15.09.2016

Czy to chodzi o HAMBURG?

user
Bez złośliwości 217.99.255.1 15.09.2016

Zarabiają duże pieniądze?

Lepiej podatki zacznij odprowadzać jak przeciętny Kowalski, "proszę księdza"...

Po co organizować wydarzenia dla społeczeństwa, jak można mieć mercedesa amg63....

user
Anna L 91.240.223.142 16.09.2016

Tak malo dzieje sie w naszym mieście. Narzekamy na nudę, na brak imprez plenerowych, brak koncertów.  W porównaniu np. z Radawą wypadamy marnie. Od lat imprezy na Kazanowie ciesza się wielkim zainteresowaniem, bawią całe rodziny i pokazuja, że jednak można, że jednak da sie jak się chce. To nie są tylko występy czy pokazy. Z tego, co widziałam, to ludziska biorą czynny udział w organizowanych tam zabawach.  Księża to też ludzie. Maja swoje wady i zalety. Sa też i pazerni, którym zapewne żal, ze ludzie wydają na festynie to, co mogliby zostawić na tacy. Oj drogi księże, zamiast wspierać takie imprezy, święta rodzinne to Ty mącisz i siejesz zamęt. Wstyd.

user
cisu 31.1.223.91 16.09.2016

ja też miałem problem z ks Burdzym bo potrzebowałem zaświadczenie robił problemy aż byłem u biskupa Michalika na skardze i nie dostał 5 gr wiec ludzie wiedzą w Przemyślu jak ludzi traktuje pozdrawiam 

user
wit 5.172.232.80 17.09.2016

Pan T.S.także nie jest bez winy-od lat naigrywa się z ks.Proboszcza publicznie a także z ludzi opiekujących się kościołem,a np.to że przez wiele lat nie pracował jest wg jego to,że nie jest z Pis-u,ale dopiero teraz ma niby pracę(nie przemęcza się)w wodociagach.

user
Maly 31.183.210.203 19:26:11 17-09-2016

Do Wit! Jak zazdrościsz TS to zatrudnij się do wodociągów?

user
Bbb 83.9.161.14 18.09.2016

To nie jest takie proste Maly.

user
wit 5.172.238.15 15:23:10 18-09-2016

tym bardziej,ze zwolnic Go nie mogą dopoki jest radnym,,,,a zazdroscic nie ma czego i komu...

user
katol 80.53.88.81 18.09.2016
Jako prawdziwy katolik w dupie mam księdza proboszcza no i liberała Schaba.
ALe trzeba przyznać , że impreza była dla dzieciaków fajna oby więcej takich imprez.
user
siunek 94.254.179.152 18.09.2016

a boisko swiecone?,przystanek swiecony?,ławki swiecone?,kazda impreza uzgadniana z czarnym?  no i juz wszystko jasne,kasa misiu kasa

user
MK 91.193.208.124 18.09.2016
kazanow 155.133.92.19 13.09.2016

dlaczego tylko cześć nie rozumiem wszyscy powinni jednym słowem się postawić  czarnej mafi 

user mieszkaniec 155.133.92.19 13.09.2016 zawsze jakis baran zazdrosny  sie trafi  .i tak 155.133.92.19 13.09.2016 panie księciuniu to nie wioska ze można rządzić i ustwiac ludzi jak się chce  prezes 155.133.92.19 13.09.2016 klecha nie dostal ani grosza i go to boli                                                                                                                                                                                                             

.TO KIM JESTEŚ  LUB INACZEJ , ' KIM CHCESZ ZOSTAĆ?'PREZESEM ', " MIESZKAŃCEM' , " I TAK '  , ' KAZANÓW" Przypominam  , jak nie rozumiesz, ten sam numer IP 155.133.92.19 . TYLKO NIE MÓW  ,ŻE RÓŻNI LUDZIE WYSYŁALI TE WYPOWIEDZI
nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium