Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Figury zamiast parkingu
– Zamiast parkingu, żeby ludziom ułatwić dotarcie do urzędu, postawili figury – tak Henryk Mazur komentuje ustawienie na placu Dominikańskim figur polskiego legionisty i węgierskiego huzara. Podobnych głosów jest więcej.
– Na pomnik, który ma świadczyć o polsko-węgierskiej przyjaźni, można było znaleźć inne miejsce – uważają kierowcy.

– Na Starym Mieście brakuje miejsc, gdzie można postawić samochód. Czasem trzeba go postawiać aż przy dworcu PKP. Są inne place, gdzie można by było te figury ulokować, a tutaj byłoby miejsce dla kilku aut – uważają niektórzy mieszkańcy miasta.

– Lokalizacja dla figur została wybrana wspólnie ze stroną węgierską (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
cisq 82.30.91.174 11.09.2016

Inicjatywa piękna, ale wykonanie huj...we! Nie dziwie sie kierowcom. Czy nie mozna było tego pięknego pomnika postawic np. na skrzyzowaniu jakimś? Np. Rynek/most/Jagiellonska/Piłsudskiego?? Efektowniej by było choc zapewne jakis szczyl by na nim dachował

no, ale most kamienny tez byłby dobry

user
pawlo66 94.254.179.132 11.09.2016

Totalne pierdolenie :) pomysl bardzo fajny, a te pretensje mieszkancow bezpodstawne bo i tak tam samochodow nie parkowali. Dziekuje, skonczylem :)

user
Greg 72.89.172.176 12.09.2016

Teraz będzie problemem wyjechać niektórym kierowcom a szczególnie w zimie z nieopodal sąsiedniego baru

user
regres 31.183.226.212 12.09.2016

pavlo66 dla baru obok to rarytas. Nie muszą się martwic o zastawianie przez samochody. Kumoterstwo ciąg dalszy....

user
Super 83.3.80.18 12.09.2016

Bardzo fajna inicjatywa i dodatkowa atrakcja turystyczna, dobrze jakby obok znajdował się opis i zarys historyczny postaci. Jeszcze w kilku miejscach starego miasta można by było postawić takie figury nawiązujące do historii Przemyśla (zamek, dworzec kolejowy, forty, Kopiec Tatarski itp.) Nowe miejsca parkingowe są potrzebne w centrum miasta, fajnym rozwiązaniem mógłby być wielopoziomowy parking na Rybim Placu obok muzeum

user
oświecony 94.254.185.172 11:50:20 12-09-2016

W historycznym miejscu brama przemyska powstał bar więc skończcie patriotyczny przemyśl pieprzyć że to historia bo to biznes i klika w magistracie ! 

 

user
kat 83.31.35.173 12.09.2016

taaa, kierowcy to juz by chcieli do baru czy marketu autem wjechać.

user
kuku 185.38.224.210 12.09.2016

A nie można było umiejscowić ich  na placu  przed Biblioteką od strony  ul. Grodzkiej ?

user
lol 37.47.64.108 14.09.2016

Niektórzy to by dupę do samego urzędu wwieźli, gdyby sie dało! Moim zdaniem powinno się wprowadzić całkowity zakaz wjazdu na rynek ( poza dostawczakami i autami mieszkańców na czas rozładunku)

user
czytelnik 178.43.107.205 14.09.2016

W ścisłym centrum Przemyśla jest chyba dość miejsc parkingowych ( wystarczy wymienić:  ul. Grodzka, część Rynku - pierzeja wschodnia i południowa, miejsca parkingowe przy kamienicy Rynek 26, parking przy Mostowej, Wodnej, Ratuszowej, Rybim Placu, czy przed Muzeum Narodowym [Plac Berka Joselewicza], Wałowa ).  Czy posiadacze samochodów, chcący załatwić jakąś sprawę w Starostwie Powiatowym nie mogą się przejść kilka lub kilkadziesiąt metrów, tylko chcieli by wjechać nawet nawet pod portiernię tegoż Urzędu, lub wręcz na sam dziedziniec?  Może - dla zdrowia - warto zostawić samochód na pobliskim (PŁATNYM) parkingu, ruszyć d***ę i troszkę się przewietrzyć?  Oczywiście - nie dotyczy to niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, ale i dla nich są na w/w parkingach miejsca wydzielone.

user
Janusz 83.31.184.89 14.09.2016

To jest bardzo dobra lokalizacja.  Dobrze ze tam postawiono te dziela ktore ludzie z ciekawoscia ogladaja.

user
Fasol 185.38.224.210 14.09.2016

Po co komu parkingi w mieście gdzie nie ma ludzi? Bez przesady, to nie jest Warszawa, gdzie walka toczy sie o każdy skrawek miejsca. Fakt ze pieniądze stracone, ale chociaż figurki niebrzydkie i oryginalne, a pomnik szwejka robiący furorę z nieuzasadnionych historią przyczyn ma konkurencje :)

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę