Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Region
Jesienne nowości w TVP Rzeszów
We wtorek, 6 września w studiu Telewizji Rzeszów odbyła się prezentacja nowego układu ramowego programów na jesień 2016 r.
fot. TVP Rzeszów
Na antenę powróci Artur Andrus z cyklem „Z Andrusem po Galicji”. W nowej serii znany artysta kabaretowy odwiedzi m.in. Jasło i Jedlicze.
Rozbudowane programy informacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem spraw interwencyjnych, więcej regionalnego sportu oraz promocja podkarpackiej gospodarki – na to możemy liczyć jesienią na antenie TVP3 Rzeszów. Będą także prezentacje najważniejszych i najciekawszych wydarzeń społecznych i kulturalnych dziejących się  w regionie, sporo historii – zwłaszcza związanej z Kresami Wschodnimi oraz przedstawianie najbardziej atrakcyjnych miejsc Podkarpacia. Obok nowych programów, na antenę wrócą pozycje sprawdzone i cieszące się uznaniem widzów. Dziennikarze będą się starali być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego - i to nie tylko w regionie… Jesienią  2016 r. Telewizja Rzeszów dotrze aż na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu.

– Testujemy nowe technologie, czego przykładem jest system MOJO, pozwalający na szybkie nagrywanie, montowanie i przekazywanie materiałów informacyjnych. Będzie wykorzystywany na przykład podczas próby bicia rekordu świata w biegu na najwyższy szczyt Kaukazu przez Izabelę Zatorską – mówi Ilona Małek, kierownik Sekcji Audycji Informacyjnych TVP3 Rzeszów i dodaje – W wyprawie na Elbrus, Izabeli Zatorskiej towarzyszyć będzie dziennikarka TVP3 Rzeszów Jolanta Zaręba, prywatnie również miłośniczka biegania, która przygotuje na antenę relacje z tego wydarzenia.

fot. TVP Rzeszów
Wyprawa na Elbrus – ekipa.

TVP bliżej ludzi


Po wakacjach do „Aktualności” Telewizji Rzeszów powróci specjalny blok, w którym pokazywane będą sprawy wymagające dziennikarskiej interwencji. Od poniedziałku do piątku, podczas emisji głównego wydania programu w godzinach, od 18.30 do 19.00, pod numerem telefonu 17 86 13 317  na sygnały widzów czekać będzie reporter dyżurny – Nowa godzina emisji wieczornych „Aktualności”, nowi prowadzący serwis informacyjny to zmiany, które już mogą dostrzec nasi widzowie. Już wkrótce pojawi się nowa scenografia, nowa oprawa i czołówka „Aktualności” – wmienia I. Małek.


Telewizja Rzeszów zamierza także kontynuować misję promowania talentów i przedstawiania najciekawszych wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych dziejących się w regionie. W każdy wtorek i czwartek o 17:30 prowadzący nadawanego „na żywo” programu „Popołudnie z TVP3 Rzeszów” gościć będą organizatorów imprez i różnego rodzaju akcji, artystów oraz pasjonatów. 

Region w oku kamery


Nowością w Telewizji Rzeszów będzie cykl programów o Kresach Wschodnich. W jego ramach, w każdy poniedziałek o 21:00 emitowane będą filmy z serii „Kresowym szlakiem” opowiadające o miejscowościach Zakarpacia i Huculszczyzny, stanowiących niegdyś część Rzeczpospolitej. W dalszej kolejności przypomniane zostaną także cieszące się dużym uznaniem widzów filmy z serii „Zamki kresowe Rzeczpospolitej”. Reportaż i dokument gościć będzie na ekranach widzów TVP3 Rzeszów również we wtorki o 20:30. – Spotkanie z wartościowym dokumentem i reportażem polecam szczególnie, gdyż w ostatnich latach zrealizowano wiele filmów poświęconych bohaterom i wydarzeniom dziejącym się na Podkarpaciu. Są to nie tylko produkcje autorów z regionu, ale także producentów z całej Polski. Udało nam się pozyskać do emisji kilkanaście filmów o dużej wartości merytorycznej, a przy tym niezwykle ciekawych i interesująco zrealizowanych – zachęca Piotr Socha, sekretarz programu.

Na antenie pojawi się również program  „Jesień w regionach” –  jego celem jest zaprezentowanie widzom ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc z terenu województwa podkarpackiego, a także przedstawienie najważniejszych i najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych, historycznych, turystycznych i sportowych organizowanych w regionie.
fot. TVP Rzeszów
Prezentacja jesiennej ramówki.


Godziny nadawania programów w paśmie własnym TVP3 Rzeszów

Pn. –  Pt.               7.00 – 8.00  

Sob. – Niedz.  10.00 – 11.15

Pon. – Niedz.  17.30 – 22.00  
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium