Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2018, Sobota 24 lutego 2018 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl, Rajskie
Letni wypoczynek w Bieszczadach z Fundacją ŻP
Jak co roku Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość” ufundowała grupie dzieci z Przemyślaletni wypoczynek. W tym roku miejscem kolonii był ośrodek wypoczynkowy Caritas w Rajskiem w Bieszczadach.
fot. Marcin Łabuda
Wyjazd 16 kolonistów został ufundowany przez Fundację Życia Podkarpackiego "Podaruj Dzieciom Radość". Było to możliwe dzięki hojności uczestników i sponsorów tegorocznego Wielkiego Pikniku.

Podczas tegorocznych wakacji w koloniach Caritas Archidiecezji Przemyskiej wzięło udział tysiąc dzieci i młodzieży. Wśród nich 16 wyjechało poprzez wsparcie Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Obiekt jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajdują się boiska do gier i zabaw sportowych, a w środku sala rekreacyjna. Koloniści zwiedzili zaporę solińską oraz park miniatur i ogród biblijny w Myczkowcach. Odwiedzili również basen w Ustrzykach Dolnych. Cały czas mieli zapewnioną opiekę wykształconej kadry.

Na miejscu przygotowano gry sportowe, konkursy ze znajomości województwa podkarpackiego i Bieszczadów. Ośrodek wypoczynkowy w Rajskiem nad Soliną położony jest w Parku Krajobrazowym Doliny Sanu, który jest otuliną Bieszczadzkiego Parku Narodowego. To malownicze miejsce otaczają zalesione pasma górskie. U podnóża ośrodka rozciąga się zatoka Rajskie, gdzie ma swój początek Jezioro Solińskie. Caritas letnie kolonie organizuje od wielu lat. Każdego roku bierze w nich udział około tysiąca uczestników.

Wyjazd 16 kolonistów został ufundowany przez Fundację Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość”. Było to możliwe dzięki hojności uczestników i sponsorów tegorocznego Wielkiego Pikniku Charytatywnego, który odbył się 5 czerwca przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę