Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Przeworsk
Muzeum na kółkach stanie przy Krakowskiej
Na początku przyszłego tygodnia do miasta zawita podróżujące po Polsce mobilne muzeum. Za tym ciekawym przedsięwzięciem edukacyjnym stoi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Stowarzyszenie BoHaBe.
fot. www.polin.pl
Mobilna ekspozycja pojawi się na parkingu przy ulicy Krakowskiej.

Mobilna ekspozycja dotrze do miast liczących do 50 tys. mieszkańców. Tych, w których przed wojną znaczną część mieszkańców stanowili Żydzi. Zaglądający do mobilnego muzeum będą mogli na podstawie prezentowanych w nim filmów, kalendarium, fragmentów pamiętników oraz wywiadów prześledzić tysiącletnią historię polskich Żydów i poznać ich kulturę. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą inne ciekawe działania odbywające się w przestrzeni miejskiej. W Przeworsku będą to m.in. wystawy w ratuszu i bibliotece oraz warsztaty i wykłady. Te zaplanowane są na 12, 13 i 14 września. Mobilne muzeum, stacjonujące na parkingu przy Krakowskiej, odwiedzać będzie można właśnie w te trzy dni, z tym że w poniedziałek w g. 11 – 16, we wtorek między 12 a 18, a w środę od 10 do 18. We wtorek śladami przeworskich Żydów oprowadzi również po mieście wszystkich chętnych przewodnik. Zbiórka o g. 14 i 16 obok ratusza.

Zwiedzanie wystawy i udział  w zajęciach prowadzonych przez animatorów są bezpłatne.

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kreska 188.191.200.106 09.09.2016

Nie rozumiem dlaczego informacje o  wystawie zamieszczono wśród wydarzen Jarosławia. Jest to dość mylące. Oczywiście, Przeworsk zaprasza sasiadow do udzialu w wydarzeniu, jednak jest ono w calosci inicjatywa przeworszczan.  Zapraszamy wiec do Przeworska.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium