Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Nagrody Brzezińskiego rozdane po raz dwudziesty szósty!
Wiele uśmiechów, rozmów, radość ze spotkania koleżanek i kolegów tłumiąca smutek kończących się wakacji – te emocje dominowały na twarzach uczniów II LO oraz Niepublicznego Gimnazjum „Morawa” podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016-2017.
fot. Miłosz Wilgucki
Wspólne zdjęcie laureatów i zaproszonych gości. W górnym rzędzie od lewej: Artur Pich, przedstawiciel prof. Zbigniewa Brezińskiego Józef Frankiewicz, prezydent miasta Robert Choma. W dolnym rzędzie od lewej absolwentki klasy medialnej: Katarzyna Mielnikiewicz, Magdalena Wysocka – laureatki 2 i 1 nagrody w kat. pracy na rzecz szkoły. Katarzyna od tego roku zacznie studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, natomiast Magda grafikę komputerową na WSiZ w Rzeszowie. Rafał Siniewicz, laureat I nagrody za wysokie wyniki w nauce, absolwent klasy matematyczno-informatycznej, od października rozpocznie naukę na kierunku automatyka i robotyka na AGH w Krakowie oraz laureat II nagrody za wysokie wyniki w nauce, Łukasz Chuchra, były uczeń klasy politechnicznej. W tym roku zacznie studia na kierunku fizyka techniczna na AGH w Krakowie.
fot. Miłosz Wilgucki
– Witam uczniów pierwszych klas. Cieszymy się, że to nasza szkoła będzie miejscem, w którym będziecie poszerzać swoje możliwości i zdobywać wiedzę – witał i motywował do nauki nowy dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Mariusz Zamirski.

Zarówno w liceum jak i w gimnazjum spore zmiany od nowego roku szkolnego. Stanowisko dyrektora liceum objął Mariusz Zamirski, były naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury UM w Przemyślu, natomiast gimnazjum – Grażyna Nizińska, nauczyciel w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, sekretarz zarządu Stowarzyszenia Absolwentów II LO. Od tego roku powstała także w II LO klasa o profilu sportowym. Wśród gości obecnych na uroczystym rozpoczęciu znaleźli się m.in.: prezydent Przemyśla Robert Choma, przedstawiciel prof. Zbigniewa Brzezińskiego Józef Frankiewicz, Małgorzata Kuźbida, absolwentka II LO, pracownik PWSW w Przemyślu (...)

fot. Miłosz Wilgucki
Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęto na dziedzińcu licealnym w asyście sztandarów, zaproszonych gości, grona nauczycielskiego, rodziców i uczniów.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium