Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przemyśl
Kazanów się bawił [GALERIA]
Rozrywkowo-edukacyjno-sportowy charakter miało kolejne Święto Kazanowa, największego przemyskiego osiedla, które odbyło się dzisiaj, 4 września br., na rozległych terenach popularnej „Zielonki” przy ulicy Opalińskiego.
fot. Mariusz Godos
Najwięcej rozrywek podczas Święta Kazanowa miały dzieci.

Organizatorami tej co roku gromadzącej setki osób imprezy byli tradycyjnie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Kazanów” i Zarząd Osiedla nr 6. Część sportowa zaczęła się już o g. 9 turniejami w siatkówkę plażową i piłkę nożną. Bardziej rekreacyjnie wyglądało to, co organizatorzy przygotowali nieco później. Cykl sportowych zabaw dla najmłodszych prowadziła nauczycielka z SP 6 Magda Liweń, a członkowie Centrum Aktywności Ruchowej zaprosili wszystkie dzieci na konkurs pod hasłem „Junior Sport”. Jak to na Kazanowie drzewiej bywało, tak i teraz nie mogło zabraknąć meczu piłki nożnej bąbelkowej pomiędzy reprezentacją Kazanowa a zaproszonymi gośćmi.

Podczas imprezy nie mogło zabraknąć akcentów ekologicznych. O to postarali się przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Przemyślu, zapraszając do konkursów „Segregujmy ekologicznie” i „Żyj zdrowo”, podobnie jak efektownych pokazów służb mundurowych. Tym razem swój sprzęt wystawili: policja, straż pożarna, centrum medyczne i Służba Ochrony Kolei, która dodatkowo zaprezentowała tresurę psów. Na scenie przybyłym czas umilali DJ Thomas i artyści z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Nowością było przedstawienie bajki „Kot w butach” w wykonaniu uczniów SP 6 w… języku angielskim.

Chętni mogli przenieść się do czasów średniowiecznych, dzięki udziałowi w zabawach i konkursach, które oferowali członkowie Wioski Fantasy z Kuńkowiec. Organizatorzy oczywiście nie zapomnieli o chyba najważniejszych gościach święta, czyli najmłodszych. Wachlarz atrakcji imponował. Szaleństwa na zjeżdżalniach, przejażdżki kucykiem i quadami, modelowanie balonów, malowanie twarzy, wiele kramów to tylko część atrakcji.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium