Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020
Forum - Forum tematyczne - Naszym zdaniem
Opublikowano 08:40:20 11-07-2020
Woda pod nogami, toaleta jak sprzed lat [SYGNAŁY CZYTELNIKÓW]
Zobacz komentowany artykuł
Odpowiedzi:
user
Tadeusz 79.191.89.25 08:40:20 11-07-2020

To jest królestwo syfu w naszym mieście.

To miejsce ma taki swój urok i tak być musi.

W innych miastach jest inaczej.Jest.

Ale Oni nie są zainteresowani królestwem syfu na którym tak bardzo nam zależy.

user
lol 31.128.21.66 10:24:47 11-07-2020

Jaki poziom handlu takie warunki ;)

user
xx 31.183.244.253 10:54:34 11-07-2020

Jak  tu  jeszcze można  dowalić Prezydentowi miasta ? - myśleć,myśleć i pisać bzdety.

user
Dark 5.173.32.79 12:52:33 11-07-2020

Myśle ze inwestycja w sanitariaty by się przydała. Z pewnością słusznie handlowcy się na to skarżą, bo mamy 21 wiek a od handlujących z pewnością pobierana jest opłata targowa. 

Ale artykuł mógłby wspomnieć, ze na głowy już nie pada, że jest lepiej niż było (no oprócz kibla).  Chyba ze jest gorzej? Bo przed remontem kibel był w znakomitym stanie a deszcz nie padał ludziom na nogi

user
GT 79.74.42.78 18:57:10 11-07-2020

Bardzo ładnie zrobione brawo. coś tam jeszcze można zawsze poprawić .zdrowa żywność nie to co w marketach z Holandii.. przydał by się głód jak 1945r bo byście brukiew żarli.. maruderzy!!

user
Zrujnowany przemyski obserwator 37.47.117.93 15:00:10 12-07-2020

Tak ale to przykład 39 tysięczne miasto Jarosław i niecały 60 tysięczny dawny wojewódzki a obecnie zrujnowane zadupie Przemyśl. Kibel to tylko przykład przemyskiego zacofania, olewajstwa i obojętności kolejnych  tzw rządzących, wstyd, po prosto wstyd. Dzisiaj tj. Niedzielę wracając w ogromnej ulewie po mszy św zwiedziłem  kawałeczek ul. Słowackiego od Pl. Na Bramie do synagogi  fundacji  Szheibachów czyli opuszczonej przez bibliotekę kolejnej  przemyskiej ruinie. Co co zobaczyłem z bliska napełnia mnie jako przemyskiego stałego obserwatora nieustannym wstydem, dystans niewiele ponad 100 metrów, wszystkie kolejne okoliczne kamienice niczym murzyńskie czy arabskie slamsy obdarte niemal w całości z tynków,  synagoga zwana przez przemyskich postępowych Żydów nową synagogą przedstawia już opłakany widok, całe połacie pięknego dawniej budynku ogołocne z sypiącego się tynku, dokoła słynny przemyski brud i dziadostwo, wszystkie płytki na placu przed świątynią zniszczone i popękane, byłem cały niemal ochlapany  wodą i błotem. To tylko któtki opis prawdziwego stanu Przemyśla w samym centrum zadupia, narzy mi się wycieczka z Izraela aby Żydzi na własne oczy zobaczyli jak szanuje się ich dorobek historyczny i religijny na  polskich ziemiach. Wstyd naprawdę wstyd że ta piękna budowla w samym centrum  jedyna  z 8  istniejącyh  przedwojennych przemyskich synagog ocalała  niemal w całości z pożogi wojennej dołącza do szeregu kolejnych przemyskich ruin i slamsów jak budynek pokoszarowy i dawnej Pomony, ruiny małej Synagogi na Zasaniu, opustoszałego i już upadającego  pięknego budynku przedwojennego Domu Robotniczegob i Kina Bałtyk,  popadającej w kolejną ruinę kamienicyTomaszewskiej wraz z lokalami gastronomicznymi  na Pl. Konstytucji,  ruin budynku dawnej Barcelonki przy Sienkiewicza i kilkudziesięciu innych ruin równych twierdzy Przemyśl tylko żevw centrum zastanawiam się co z tego  45 tysięcznego Przemyśla zostanie kiedy mnie nie będzie a raczej będę w  ruinach któryś z nekropolii. Od lat zresztą zastanawiam się czy ktoś z kolejnej przemyskiej"wadzy"przynajmniej  sporadycznie to ogląda, czy to nikogo nie razi, nie przestrasza jednak myślę że tumani. Może nowy mąż opatrznoścowy Kamiński wyjrzy nieco dale z osiedla salezjańskie, może nowy  Bakun mimo ogromnych zajęć zarządzania ogromnym miastem zrobi  dla wyprostowania długich nóg  spacer po prawdziwych  przemyskich ulicach np. Słowackiego, pytam gdzie radni, gdzie zarządy osiedli, acha tylko trawa po pas i remonty ulic są głównym problemem o domeną upadłej pod  każdym względem miesciny. A jeśli będą remontować i odmalowywać w tym tempie po 3 czasem 4 kamienice i budynki  rocznie to zastanie kolejne "wadze"następne stulecie. Na koniec miłe dla przemyskiego suwerena przypomnienie i to w dniu wyborów" jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Tyle na dzisiaj drodzy. 

.. 

user
xx 31.183.244.253 15:23:10 12-07-2020
Nie rozumiem czemu Pan żądasz by przemyski podatnik i nie tylko łożył kasę w  remonty  i odnawiał budynki ,które są prywatną lub gminy żydowskiej WŁASNOŚCIĄ. Skoro odebrali swoją własność lub nabyli  je jako osoby prywatne od miasta to niech o nie dbają.
user
mk 91.193.208.186 15:22:44 15-07-2020

Obserwatorze .  zerknij łaskawie do danych UM P-śla i dowiesz się ,że miast ma ponad 60 tys. mieszkańców , a nie jak napisałeś poniżej . Niby szczegół ,ale istotny . 

user
Z.R 81.161.203.125 16:10:30 12-07-2020

Miasto zaczęło przebudowę Zielonego Rynku za biurka,tworząc plan stoisk zapominając o remoncie toalet, zapominając o miejscu na kosze ,tworząc stoiska obiekty handlowe zbudowane z tworzywa nie spełniającego wymóg budowli.Dane stoiska nie można ubezpieczyć nie spełniają norm,gdyż drzwi zbudowane są z rolet które pod wpływem kopnięcia się łamią .Takie stoiska pobudowali za które wynajmujące osoby płacą za metr 65zł oprócz tego opłatę targową około 5zł do tego korzystając z ubikacji 1,8zł jednorazowo wychodzi że za niecałe 7 metrów płacą ponad 700zł. Podobno po przebudowie opłaty nadal mają wzrosnąć ,już teraz osoby wynajmujące skarżą się na wysokie opłaty na tym placu.

user
Po raz drugi przemyski obserwator 37.47.117.93 17:52:14 12-07-2020

Do xx, osobisci nie rozumiem dlaczego tajemniczy x neguje moje  przyrodzone i dozwolone przez wolnośc słowa i wyznania  prawo do oceny i jako suweren krytyki stanu i estetyki mojej już niestety miesciny. Przecież człowieku x  ja nie oceniam stosunków własnościowych od conajmniej XIV wieku, poprzez zabory, okresu międzywojennego i lata powojenne. Przecież w krótkim wpisie nikt nie  jest w stanie tego ocenić i opisać, trzeba sięgać do archiwów, ksiąg wieczystych, hipoteki itd.  W tym  przypadku oceniłem bo mam takie prawo wygląd i estetykę krótkiego odcinka przemyskiego centrum, a moja subiektywna ocena jest negatywna, niemal tragiczny wygląd, stąd mój powtarzam subiektywny, krytyczny wpis. 

Skomentuj Zaloguj się
user
Skomentuj
Komentujesz jako: