Edukujemy przez sztukę: Sztuką jest wiedzieć - Test z historii sztuki

Termin: 11 czerwca 2020 r. 
Miejsce: strona www.bwakrosno.pl  


Test maturalny – dla jednych jest on już historią, dla innych zbliżającym się historycznym wyzwaniem. Niezależnie od perspektywy czasowej, zawsze pozostaje niezmienne, powtarzające się, a wręcz kluczowe pytanie: „Czy ta wiedza kiedyś się do czegoś przyda?”.  Sprawdźmy to wspólnie już 11 czerwca!


W części drugiej cyklu „Edukujemy przez sztukę: Sztuką jest wiedzieć” - zapytamy wprost: po co nam w życiu historia sztuki? Test „Sztuką jest wiedzieć” będzie poprzedzony krótkim vademecum (łac. „pójdź za mną”) – prowadzącym przez historię sztuki, podpowiadającym proste rozwiązania nurtujących kwestii i, nie bójmy się tego słowa, ściągającym uwagę na ważniejsze motywy i pojęcia w historii sztuki.


Rozwiązując test, będzie można nie tylko zapunktować wiedzą (potrzebną równie przed maturą, co po niej), ale też wziąć udział w losowaniu nagród!

Zapraszamy do skierowania się w stronę sztuki wraz z BWA Krosno. Więcej bezpośrednich pytań o historię sztuki znaną, mniej znaną i wartą poznania - nie tylko przed maturą – już 11 czerwca na stronie BWA Krosno.