Edukujemy przez sztukę: Sztuką jest wiedzieć – quiz z historii sztuki. 


Quiz – szybka zabawa, czy prawdziwe źródło wiedzy? Pytanie to ma więcej niż jedną właściwą odpowiedź. Zapraszamy do wypróbowania każdej z nich – w praktyce!


Poniżej zawarliśmy 10 zagadnień, a zarazem pytań jednokrotnego wyboru. Taka forma jest odwołaniem do historii samego quizu - sięgającej XVIII wieku zabawy, szczególnie popularnej w wieku XIX, której nazwa wiązała się ze słowem „inquisitive”, czyli dociekliwy, ciekawski. 

Dawniej quizowym pytaniom towarzyszyły rozbudowane zagadnienia– z jednej strony mogące być podpowiedzią – czasem bardzo bezpośrednią, z innej nieco zwodzące i sugerujące inną od właściwej odpowiedź.

Przedstawiamy quiz dla ciekawskich i ciekawych świata sztuki. Zawarte w nim pytania prowadzą przez niemal wszystkie okresy w sztuce. Ukazując jak bardzo czas przeszły ma wpływ na czas teraźniejszy, na tworzoną obecnie sztukę i sposób w jaki ją odczytujemy. 

Quiz można potraktować jak „grę na czas”, i szybko odpowiedzieć na dziesięć pytań - właściwe pytania zostały wydzielone w tekście, tak aby można je było odczytywać niezależnie. 

Zachęcamy jednak do wczytywania się w zagadnienia i ciekawostki towarzyszące pytaniom, czyli do wielkiej gry z historią sztuki.

Podpowiadamy: Nie sztuką jest odpowiedzieć, sztuką jest odczytać!


Quiz dostępny pod linkiem: http://bwakrosno.pl/aktualnosc-270-bwa_krosno_online_edukujemy_przez_sztuke.html