Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020
Forum - Forum tematyczne - Sport
Opublikowano 20:30:05 04-03-2020
Jedyny zespół z Przemyśla w ekstralidze: Czujemy, że władze miasta nas nie szanują
Zobacz komentowany artykuł
Odpowiedzi:
user
Yygfgy 31.0.21.107 20:30:05 04-03-2020

A skąd brać pieniądze ???? Każdy tylko by chciał ale skąd brać????

user
nick 188.29.164.91 20:38:12 04-03-2020
Od tego są władze miasta, żeby wiedzieć skąd. 
user
viper 31.0.183.221 07:46:09 08-03-2020

Można zabrać kopaczom, którzy żadnych sukcesów nie odnoszą. 

user
won 185.175.208.180 20:56:39 04-03-2020

Ile osób było na tej badmintonowej imprezie? 20-30? I to kosztować miało miasto 60 tyś? Kto za to beknie, bo nikt mi nie powie że to normalne kwoty. Jakby przeliczyć to na bilety to wyszło by że jeden bilet kosztował 2 tyś zł. Kogoś chyba poj....

user
Esz 188.29.164.91 21:09:42 04-03-2020

Ty chyba tekstu nie przeczytałeś. Co ja piszę, na pewno nie trollu na zlecenie. Skoro hotele w Przemyślu były pełne jak JEST NAPISANE, to oznacza że jednak kilka osób przyjechało. Skoro dostali MILIONY na budowę centrum badmintona to mądrzejsi od Ciebie, którzy je przyznają potrafili policzyć że to się opłaca. Tylko trollom się nie opłaca, ale o was też tu piszą tylko trzeba by to umieć przeczytać.

Żałosny sylwester 2019 kosztował 100 tysięcy cytując \"Nikt mi nie powie że to normalne kwoty\" 

user
trener_w_bierki 46.232.251.191 21:11:44 04-03-2020

Jestem trenerem w bierki, mogę poprowadzić drużynę w najwyższej klasie rozrywkowej tylko niech miasto zapłaci za turniej kilkadziesiąt tysięcy. Tak to każdy potrafi!

user
zxc 31.183.193.202 18:44:16 27-03-2020

ja byłem trenerem w pchełki, ale po ostatnich opryskach jakoś rozlazła mi się ta drużyna, a też szliśmy na miszcza, oj szliśmy...ale pojawił się nowy sponsor...

user
Przemyśl-anin 83.31.150.72 21:13:26 04-03-2020

W Przemyślu są także uprawiane inne dyscypliny sportu dla których nie ma pieniędzy, a jakoś dają radę, dzieci są szkolone i nikt im nie buduje specjalnej hali za miliony, a ze spółek miejskich nigdy nie dostały ani złotówki, choć wielokrotnie prosili!!! Pula na sport jest jedna, a to właśnie po Przemysku, jeden zbiera wszystko inni nic. Skoro inni nie mają na rozwój i wyjazdy to nigdy nie rozwiną swoich uprawianych dyscyplin, więc czy w Przemyślu ma się rozwijać tylko badminton??? Dajmy wreszcie też szanse innym w Przemyślu i może też zostali by docenieni przez spółki miejsce. Może też wreszcie warto by było się przyglądnąć UKS-om ile tam środków idzie na pobory trenerów i żeby ta informacja była jawna po rozliczaniu dotacji!!!

user
badmintonista z Przemyśla 31.183.206.89 21:25:17 04-03-2020

Sport niszowy? Nie sądzę, patrząc na pełne hale podczas treningów dzieci i dorosłych w Przemyślu. W mieście istnieją 2 kluby badmintona. Zarówno w "Medyku" jak i w SP 5 jest komplet na każdym treningu. Jedynie wielkość hal ogranicza ilość osób jakie mogą trenować.   "Niszowy" - mówią tak najczęściej osoby, które nie uprawiają żadnego sportu lub wydaje im się, że uprawiają. 
PZU Polish Junior to impreza, która poszła w świat poprzez transmisję live na stronie Badminton Europe. Jaki inny sport w mieście ściąga zawodników z całego świata?? Z Chin, Japonii, Danii, Niemiec, Austrii, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Słowenii, Czech, Rumunii, Salvadoru, USA...i wielu innych.
Mamy ambicje miasta turystycznego. Jak ten turniej został wykorzystany od strony turystycznej? Przygotowano jakąś ofertę dla przyjezdnych? Ktoś się pokwapił na halę, aby przedstawić ofertę turystyczną miasta?? Nie trzeba było zrobić nic innego jak przyjść i zareklamować się poprzez ulotki, foldery i różne opcje tras turystycznych. Nic więcej. Tak wygląda to na świecie. W każdym hotelu na zachodzie można zasięgnąć różnych ofert turystycznych i atrakcji w danej okolicy. U nas zero. Jeśli chodzi o turystykę to jesteśmy w czarnej dupie.
Jeden olimpijczyk to mało???? Ręce opadają....
Agnieszka Radwańska, Justyna Kowalczyk, Otylia Jędrzejczak, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, to tylko kilka pojedynczych osób, które dzięki swoim osiągnięciom sportowym porwały całe tłumy do uprawiania sportu.
Nie można porównywać sportu indywidualnego do sportów drużynowych. Nie tędy droga.
Mamy już ugruntowaną drużynę badmintona z rozbudowaną siecią grup młodzieżowych i zamiast ją wspierać to wymyśla się inwestycję w żużel....
Żużel dla dzieci, który uprawia ile osób? 5-6?
Żużel to bardzo droga dyscyplina i tylko dla wybranych i bogatych. Nie każdego stać na motor wyczynowy, paliwo i cały asortyment.
To sport, który wyklucza społecznie dzieci z biedniejszych rodzin.

W badmintona można grać wszędzie, i może grać każdy w każdym wieku.
Absolutnie nie chodzi o to żeby wszystkie środki przeznaczać na badmintona. Chodzi o to, żeby przeznaczać je współmiernie do osiągnięć sportowców w tej dyscyplinie.

user
zdenerwowany przemyski obserwator 83.31.145.47 23:02:17 04-03-2020

Jako stary i stały przemyski obserwator mogę jedynie pany Stańko skromnie poradzić od kolejnej "wadzy" w tej mieścinie , niestety już zadupia nie ma co wymagać , nic pan nie wyprosi , nie ma żadnych szans. Dam 2  przykłady innych dyscyplin sportowych choć mógłbym podać o wiele więcej 1. tenis stołowy , niegdyś niezły obecnie nieistniejący , dobry  kolega nie żyjący już  niestety Mieciu Bodnar znany w Przemyślu społecznik , założyciel , kierownik zespołu , trener w jednej osobie sekcji  tenisa NURT  , świetny człowiek i kolega zawsze , niemal z płaczem wychodził z UM kiedy próbował wy

prosić , czasem mówił że niemal błagał Chomę o jakieś nawet marne pieniądze na utrzymanie sekcji , na sprzęt i czasem diety dla II ligowej sekcji , mówił mi wielokrotnie że nic , spotykał się niemal zawsze z odmową  i zimna obojętnością. l jak kilkakrotnie mówił   , niemal nigdy nic nie otrzymywał  a jeśli już to marne grosze ,

niewystarczające na najprostsze potrzeby sekcji ,  zwykłe resztki z pańskiego stołu.   Sekcja upadła NURT Przemyśl przeszedł jak wszystko niema w Przemyślu do historii zapomnienia , jak niezwykle zasłużona dla Przemyśla koszykówka w Polonii  i później II ligowa sekcja koszykówki   świetnie grających chłopców trenowanych przez

Daniela Puchalskiego (nie pamiętam nazwy) , jak Juvenia i cały upadek przemyskiego sportu , nikt z ówczesnych  prezydentów  również Choma zwanych włodarzami czy merami  nie kiwnął nawet palcem by próbować ratować  choć w części przemyski sport , amatorski ale jednak sport.   2 przykład - III ligowa wówczas piłka nożna Polonia Przemyśl , kolega mój jeszcze z czasów wspólnych treningów próbował corocznie coś wyprosić właśnie w UM u ówczesnych władz   , właśnie za czasów Chomy i zawsze wychodził zdenerwowany ze słowami , nie powtórzę , ale najgrzeczniej w stylu "człowieku znowu nic" , jakieś grosze , bo  jak nazwać czasem 10 tysięcy złotych z UM na działalność III ligowej  sekcji  seniorów , juniorów oraz trenujących dzieci. Nie wierzycie możecie sprawdzić wiarygodność moich słów,  pan Eliński żyje i  jest nadal prezesem Polonii , klubu kiedyś 6 sekcyjnego , obecnie 1 piłki nożnej i to

szorującej dno IV ligi , Panie Kowalski - kibicu Polonii , pani Greto (nie Garbo)  dyrektorko MOSIR , panie Bakun ponoć koszykarzu właśnie

Polonii , panie  Dryniak , był pan przewodniczącym komisji rady właśnie sportu w poprzednim rozdaniu czyli pisu , nie wstyd wam , pytam nie pierwszy raz ,nie wstyd że w 38 tysięcznym  Jarosławiu sport  się rozwija niemal  kwitnie nie mają i basen i halę widowiskowa , obecnie budują piękny stadion piłkarski , kilka sekcji szczególnie piłka ręczna kobiet ,  na szczeblu centralnym , czy wam nie wstyd że założony  w  latach  90-tych ub. wieku przez księdza Surowca  kilku sekcyjny Parafialny Klub Sportowy walczy obecnie  o tytuł mistrza Polski w tenicie stołowanym. Jak wam nie wstyd,  to ja emeryt za was się wstydzę pamiętając czasy kiedy w latach 60-  80-tych    ub. wieku w 5 przemyskich klubach trenowało i rozgrywało mecze setki młodych ludzi w ponad 30 dyscyplinach sportowych. Ale , to minęło , historia , co radze panu Stańce , drogi prezesie i trenerze  , u obecnej"wadzy"  miejskiej nic pan nie uzyska , najwyżej kolejne biadolenie podobnie jak poprzednik że nie ma pieniędzy , nie ma kasy bo są inne wydatki np. Choma nieustannie powtarzał  i biadolił moze to robi do dzisiaj ze wybudowano aż  2 obwodnice ja uważam że tylko drogi wewnętrzne  obwodowe , obecni rajcy i Bakun że na nic nie mają kasy bo takich kukizowców  sobie tak wybrał przemyski suweren , sprawa suwerena , a więc "d...pa zbita". Może jednak próbować uderzyć  w stronę przemyskich biznesmenów , ale w tym grajdole nie ma prawie biznesu  i dalej bida. Radze jednak  szczerze spróbować rozmawiać z firmą INGLOT  o objęcie przynajmniej częściowym patronatem waszej sekcji  powołać się na lokalny patriotyzm  i ewntualna reklamę firmy , może dołączy ktos inny , również przemyski biznesowy patriota. I radzę porozmawiać z Ks. Surowcem z Jaroslawia jak się robi profesjonalny sport , jak się walczy o tytul mistrza Polski w tenisie stolowym , ma ponad 20 letnie

doświadczenie . Innej drogi w upadłej przemyskiej nie tylko pod względem sportowym  mieścinie nie widzę , został jedynie żałobnie brzmiący denerwujący przynajmniej mnie ,  nieustanny hejnał. Ale jacy wyborcy taka "wadza" , jaki pan taki kram.  Podaję poniżej  namiary na PKS w jarosławiu ,choć wstyd że musimy się uczyć działalnosci  sportowej  od malego 38 tysięcznego Jarosławia i to

klubu parafialnego

Parafialny Klub Sportowy "KOLPING - JAROSŁAW"

SPORT

Parafialny Klub Sportowy "KOLPING - JAROSŁAW" - działa od 1998 roku. Obecnie w swoich strukturach skupia ponad 350 osób - dzieci i młodzieży, które mają możliwość treningu w 7 sekcjach: strzeleckiej, kajakowej, kolarskiej, tenisa stołowego, judo, karate oraz upowszechniania sportu. Klub dysponuje następującymi obiektami: krytą strzelnicą, przystanią kajakową, boiskami do piłki nożnej, do koszykówki, piłki siatkowej i plażowej. W celu objęcia działalnością sportową większej liczby dzieci w 2004 roku podjęto decyzję, by obok kościoła wybudować własną pełnowymiarową salę sportową z pełnym zapleczem socjalnym. Oddano ją do użytku w czerwcu 2005 roku. Działalność Klubu to nie tylko treningi i ćwiczenia, ale również organizacja imprez sportowych, rozgrywek w różnych dyscyplinach, turniejów, pokazów, zabaw rekreacyjnych i pikników integracyjno - sportowych dla całych rodzin, a także osób niepełnosprawnych. Prezesem Klubu jest ks. prałat Andrzej Surowiec, natomiast Przewodniczącym Zarządu Bogusław Czerep. Dowodem na wspaniałą działalność Parafialnego Klubu Sportowego "Kolping" - Jarosław są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w dziedzinach zespołowych, a także indywidualnych.

user
_nInn 31.183.193.202 18:55:57 27-03-2020
"Podaję poniżej  namiary na PKS w jarosławiu ,choć wstyd że musimy się uczyć działalnosci  sportowej  od malego 38 tysięcznego Jarosławia i to

klubu parafialnego" - nie pisz głupot chłopie, bo ktoś ci może przez pomyłkę podać namiary na JKS! wtedy będziesz miał dylemat:zesrać się w gacie czy zesrać się w gacie po raz drugi! ligę kibolską mają całkiem mocną!

user
Sympatyk przemyskiego sportu 31.0.44.163 17:30:51 01-06-2020

Brawo, brawo, brawo za wpis i cenne rady. Znam tylko jednego emeryta, któremu dobro przemyskiego sportu leżało i nadal jak widzę leży na sercu.  Dzięki któremu przemyski klub świętował  największe sukcesy, a ja jako młody chłopak z trybun mogłem uczestniczyć w tym święcie. Gdyby większościom ludzi w radzie miasta w Przemyślu ( w końcu nie wszystkim się chce ) zależało na dobru wspólnemu, tak jak temu emerytowi zacnemu przed którym chylę czoła, to miasto nie popadało by w ruinę, a ja wraz z młodzieżą ponad dekadę temu nie musiałbym emigrować z tego pięknego bądź co bądź  coraz bardziej opustoszałego kiedyś wojewódzkiego miasta.

Dlatego słowo do Pana Darka słuchaj starszych i doświadczonych,     a będzie to procentować, wiem po sobie. 

user
fujj 31.183.164.163 06:43:26 05-03-2020

Dajcie spokoj z tą niby dyscypliną,szukajcie sponsora najlepiej w PGE,a nie płakać  w gazecie

user
g 81.161.203.96 08:16:07 05-03-2020

ktoś chyba zapomniał o kwocie 18300 z programu alkoholowego , kwota przyznana z konkursu..

user
xyz 185.220.101.48 08:33:31 05-03-2020

ciagle tylko daj daj daj, takim ludziom zawsze bedzie malo

user
Przemyślanin 31.183.206.89 08:17:36 05-03-2020

fujj - nick odzwierciedla osobę za monitorem?

Przyjdź na trening i "niby" się poruszasz dyletancie, zamiast klepać od rzeczy w klawiaturę. Gwarantuję, że po 2 min przebywania na korcie będziesz miał dosyć i będziesz się zabijał o własne nogi.
Lub wciskaj kolejną pizzę przed monitorem i udawaj fachowca od wszystkiego :)
Jakby Przemyśl składał się tylko z takich ludzi jak Ty, to byśmy tu mieli czarną dziurę. Na szczęście są ludzie, którzy oprócz pustego gadania coś robią dla innych. Dla Ciebie również i być może Twoich dzieci w przyszłości. Jesteś jednak za głupi żeby to zrozumieć.

user
Zbyszek 185.220.101.48 08:29:17 05-03-2020

Wylewanie żalu w gazetce pod przykrywką własnej nieudolności w "poszukiwaniu" sponsora ... Żałosne, lecz niestety powszechne

user
Zbyszek 185.220.101.48 08:31:58 05-03-2020

Wylewanie żalu w gazetce pod przykrywką własnej nieudolności w "poszukiwaniu" prywatnego sponsora ... Żałosne, lecz niestety powszechne hasło: Miasto dajjjjjj

user
NaczelnyAnalitykPodziemia 31.183.248.166 15:34:41 05-03-2020

Ciekawe jak Czuwaj w ręczna był w Ekstraklasie czego nikt ich nie wspierał aby chociaż mieli tranamitowane mecze. Teraz może sponsor tytularny to zapewni. Brak m.in oświetlenia w głównej hali przy Mickiewicza itp. Dlaczego wieś Jarosław może mieć kobiety w najwyższej klasie a My nie? W czym jesteśmy gorsi? Tak samo z piłką nożna obydwa kluby wiązał koniec z końcem. 4 liga i okręgówka to nie szczyt marzeń.

user
kaska 31.183.178.131 15:56:22 05-03-2020

Czy ktorys sport jest tak naprawde szanowany?Tu sie gra o przetrwanie,a nie o szacunek.Wladze nie,ale ludzie tak.Tylko kase skads trzeba.Zycze powodzenia.

user
Bey 79.191.55.156 20:21:34 05-03-2020

Dyscyplina dostała halę za miliony i dalej im mało. Inni sportowcy trenują w zrujnowanej hali i zagrzybiałym basenie i nie narzekają mimo wielkich sukcesów. Kilka osób osiągnęło coś w sporcie uprawianym przez działkowiczów przy piwku i grillu robiąc z siebie greckich olimpijczyków. Trochę skromności. 

user
nie bądź jak Bey 31.183.206.89 21:09:35 05-03-2020

Dostała halę za miliony? O czym ty człowieku piszesz?
Ta hala jest jak każda inna. Dostęp do niej będzie miał każdy. Już po pierwszym zdaniu widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
W hali będzie można uprawiać inne dyscypliny (siatkówka, koszykówka, piłka nożna). Przede wszystkim będzie z niej korzystała młodzież z I LO podczas wf-ów.
Kilka osób osiągnęło coś? Wskaż mi w mieście kogoś kto gra w kadrze Polski z orzełkiem na piersi.
Tak, UKS Aktywna Piątka ma kadrowicza, który ma duże szanse wystąpić na Olimpiadzie.
Przemyśl - miasto zawiści.
Najbliższe miesiące pokażą, czy klub w ogóle będzie miał wstęp na halę i możliwość treningów. Póki co, nic na to nie wskazuje.
I to jest jakiś koszmar.

user
wiem 5.173.33.51 13:22:20 14-04-2020

stanko jeden wielki przekręt ile ludzi poprzekręcał to szkoda mowic , a na dodatek wszystko poprzepisywal na zone nic na niego nie stoi a  teraz wielki prezes  badmintona 

Skomentuj Zaloguj się
user
Skomentuj
Komentujesz jako: