Życie Podkarpackie nr 31/2020 Życie Podkarpackie nr 31/2020
Forum - Forum tematyczne - Naszym zdaniem
Opublikowano 09:33:42 17-07-2019
Kosić czy nie kosić? Oto jest pytanie!
Zobacz komentowany artykuł
Odpowiedzi:
user
Klara 79.191.75.28 09:33:42 17-07-2019

Przez to koszenie szalone traw i łąk , czy trzeba, czy nie  jest coraz  mniej pszczół i owadów.Wycinają kwiaty, zioła i inne rośliny tak potrzebne dla pszczół.Koszą w upalne dni i pozostaje rżysko.Wszystkie trawniki są żółte.Czy nie ma fachowców nawet w tej dziedzinie?Może zachować trochę rozsądku i nie tak wszystko wycinać w pień.Kwiaty dziko rosnące też są piękne.A tak już w temacie wycinania , to lasy wokół Przemyśla są tak zdewastowane , że nie do poznania.Ciekawe, czy ktoś z Władz naszych, czyli ledwo dychającego miasta Przemyśla wie cokolwiek o tym.A  moze tylko zna temat od leśników .Nie ma ściółki  w lesie , są stosy martwych gałęzi po szalonej ścince drzew i co kawałek   ścięte  pnie przygotowane do wywozu.Nigdy las nie był w naszej okolicy tak dewastowany jak dzisiaj.Mam już swoje lata , więc wiem o czym pisz ę.A najbardziej mnie smuci opinia , że tak trzeba, bo.....niby to takie zabiegi higieniczne, że niby to tylko chore i martwe drzewa.Ciekawe, czy ktoś zwrócił uwag ę na ciężarówki jadące przez miasto wyładowane  kłodami olbrzymimi.I nie jest to jedna ciężarówka dziennie.Zgadzamy się na to bezmyślnie , bez wyobraźni.Co kogo obchodzi za  biurkiem jakiś tam las.Kasa się liczy i polityka, bo trzeba płacić za obietnice .Las to kasa.

user
Theo Kogan 94.40.75.201 23:56:23 17-07-2019

''Gdy na około nie ma nic

Bo nic już tutaj nie zostało

Na zdjęciu w książkach zobacz to 

Jak kiedyś życie wyglądało

Tutaj, tutaj


To właśnie był twój dom

To mrówka, a to słoń

Powietrze, woda, las 

Na zdjęciu masz''


YT.COM - MOSKWA - JA WIEM TY WIESZ


user
Theo Kogan 94.40.75.201 00:29:44 18-07-2019

''Niebo jest chore, las moknie, w niebie dziurawe jest dno

Popatrz, dziewczyna przy oknie siedzi i gapi się w noc

Gdy ją zapytasz, co w oknie widzi, odpowie ci to:

Drzewa zbierają się w drogę, słychać po nocy ich głos


Trzeba wreszcie coś postanowić

trzeba ludzkiej położyć kres zachłanności

Dłużej już czekać nie mogą, widząc niepewnym swój los

Drzewa zwołują się w drogę, słychać po nocy ich głos:


Słuchaj no, ty, słuchaj no, ty, z tej strony rzeki!

Słuchaj no, ty, słuchaj no ty, po tamtej stronie!

Chyba już czas, pora, by iść, świt niedaleki!


Gdy wyjdziecie z domów o świcie,

z domów swoich na drogę, cóż zobaczycie:

Stało się przecież na koniec to, co musiało się stać

Wielkim zielonym pochodem drzewa ruszyły przez świat


Cóż ugasi pożar, gdy cała studnia cierpliwości się już wyczerpała?

Groźnie  huczące na wietrze już nie lękają się nas

Drzewa ogromne jak wierze wchodzą przemocą do miast


Niebo jest chore, las moknie, w niebie dziurawe jest dno

Popatrz, dziewczyna przy oknie siedzi i gapi się w noc''


YT.COM - HOMO HOMINI - DRZEWA RUSZAJĄ W DROGĘ

user
Theo Kogan 94.40.75.201 01:19:32 18-07-2019
''Nie możemy zamykać oczu na to że zmierzamy do otchłani niszcząc środowisko, rabując naszą Ziemię, wyzyskując Ją bez najmniejszej myśli o przyszłych pokoleniach''  - Papież Franciszek w wywiadzie dla dziennika ' La  Stampa' 9 lut 2017
user
Theo Kogan 94.40.75.201 00:43:28 20-07-2019

Jeżeli chodzi o koszenie traw, to jest to taka sama patologia i głupota jak jej wypalanie z tym że bardziej pracochłonna i kosztowna, bo do wypalenie dużych połaci tejże potrzebna jest tylko zapalniczka za 1zł i parę starych gazet, rach ciach, parę minut roboty i potem samo idzie w dość szybkim tempie. No a ile ludzkiej energii i nakładu pracy trzeba włożyć (nie wspominając o kosztach !!!) aby niszczyć i profanować ten wielki, niesamowity ekosystem i dom rozmaitych - roślin, owadów i zwierząt itp. itd. etc. I jak to potem wygląda !?!? Ta zryta, łysa, zaorana ziemia, wysuszona, pożółkła, sponiewierana trawa, a wraz z nią bardzo cenne zioła i inne rośliny lecznicze, które nie tylko ładnie wyglądają i cieszą oko, ale też spełniają, podobnie jak drzewa, wiele funkcji praktycznych jak produkcja tlenu czy oczyszczanie atmosfery z różnych zanieczyszczeń itp. itd.

user
Theo Kogan 94.40.75.201 22:14:49 20-07-2019

''Istnieje niebezpieczeństwo, że to, co tak cieszy oczy i raduje ducha, może ulec zniszczeniu'' - Jan Paweł II

user
Theo Kogan 94.40.75.201 01:54:30 20-07-2019
Co do tych tzw. alergików, to można by tu podać taką analogię, że jeżeli ktoś ma alergię na spaliny samochodowe albo na dym z kominów i mu to szkodzi,  czy to oznacza, że ma wziąć do łapy bejzbola i rozpieprzać ludziom samochody, albo wysadzać w powietrze domy czy całe kamienice ?!? Podobnie jest z koszeniem traw i tym samym niszczeniem, dewastację, profanację przyrody !!! A alergikom szkodzi, oczywiście, trawa, z tymże, dopiero jak zaczyna być koszona, bo te wszystkie części składowe roślin, które wcześniej były na swoim miejscu i trzymały się kupy, przez intensywne zabiegi panów kosiarzy zostają, mówiąc kolokwialnie, rozpieprzone i dopiero są uwalniane i rozpraszane w bliższym i dalszym terenie. To też mniej czy bardziej zależy od warunków atmosferycznych np. od siły wiatru, które te tzw. alergeny i inne pyłki ładnie Wam rozprowadzi w plener i do waszych wrażliwych nozdrzy i kichaw. A jak nie zrobi to wiaterek, to nic się martwcie, gdyż zrobi to pan kosiarz po całym dniu ciężkiej pracy, albo dzień po, specjalną dmuchawą, która będzie, oprócz kosiarek, emitować dodatkowe zanieczyszczenia w postaci spalin, to oprócz tego, fajnie wam te wszystkie pyłeczki i inne alergenki, które Wam tak bardzo niby szkodzą rozdmucha po całej okolicy, do Waszych domków itd.itp. co tym samym zaostrzy ze wzmożoną siłą Wasze chorobliwe przypadłości tj. m.in świąd nosa, kichanie, upośledzenie drożności nosa, łzawienie, zaczerwienienie i pieczenie spojówek, wodnistą wydzielinę i wiele innych na czele z atakami astmatycznymi, które mogą skończyć się nawet zejściem.  A teraz pytanie  tzn, czy zamierzacie zrobić coś z tym fantem, czy może nie będziecie robić nic i pozwalać sobie (za wasze  własne pieniądze !!!) w sposób skrajnie ekstremalny, rujnować i rozpieprzać Wasze zdrowie i życie ?!? Pomyślcie nad tym, zgoła, ciut dłużej, i co za tym idzie, zacznijcie coś z tym robić !!!
user
Theo Kogan 94.40.75.201 23:54:27 21-07-2019

3 CZYNNIKI KTÓRE ZAOSTRZAJĄ ALERGIĘ SEZONOWĄ - MSN.COM.PL

user
Theo Kogan 94.40.75.201 00:36:58 22-07-2019

Innym negatywnym i przykrym aspektem tego wynaturzonego, psycho-patologicznego, bezmyślnego procederu jest, o czym już zostało wspomniane wyżej, jest totalne i drobiazgowe niszczenie ziół i innych roślin leczniczych, z mniszkiem lekarskim na czele, które to ludzie zbierają na własne potrzeby, gdyż jak powiedział Paracelsus; ''Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami'', toteż mądrzy i roztropni ludzie skwapliwie i ochoczo korzystają z tych darów Natury, które mają za friko !!! Jak również niektórzy z nich, by dorobić sobie, do cienkiej renty tudzież emerytury etc. zbiera te zioła w pocie czoła (zrymowało się fajnie!) i zanosi do punktu skupu tychże. Jednakowoż, są one nagminnie niszczone i tłamszone, jeszcze praktycznie w zarodku , regularnie i konsekwentnie, zanim zdążą się ponownie odrodzić, z zaciętością nawiedzonego maniaka !!!  Z tego też względu, ludzie są coraz bardziej sfrustrowani, poirytowani iwściekli, by nie użyć mocniejszego słowa, wkur..ni !!!


PRZEMYSKI HAPPENER: ZOSTAWCIE MNISZKA! - NOWINY24.PL

user
Theo Kogan 94.40.75.201 00:46:57 22-07-2019

Podaję jeszcze kilka namiarów, dla dobra sprawy:


SŁUSZNIE KLNIESZ NA KOSIARZY. KOSZENIE TRAWY SZKODZI I NIE MA WIĘKSZEGO SENSU - INNPOLAND.PL


KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL


CZY KOSZENIE TRAWY W MIASTACH MA SENS? - ULICAEKOLOGICZNA.PL


KATOWICE OGRANICZAJĄ KOSZENIE TRAW Z POWODU ZMIAN KLIMATYCZNYCH - FAKT.PL


YOUTUBE.COM - KOSZENIE TRAWY CZY TO KONIECZNE? COŚ DO PRZEMYŚLENIA!

user
Theo Kogan 94.40.75.201 00:52:17 22-07-2019

I jeszcze na koniec jeden cytat, ku przestrodze !!!


''Trzeba uświadomić sobie, że istnieje ciężki grzech przeciwko środowisku naturalnemu, obciążający nasze sumienia, rodzący poważną odpowiedzialność przed Bogiem Stwórcą''. - Jan Paweł II

user
BB 79.188.24.18 13:50:21 29-07-2019

 vcsdfbcxnb

Skomentuj Zaloguj się
user
Skomentuj
Komentujesz jako: