Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Jarosław
Tydzień z kulturą kresową we wrześniu
W dniach 4 – 11 września rusza VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej. Motywem przewodnim będzie Lwów i ziemia Lwowska. Odbędą się spotkania, wystawy, recitale, kiermasze. Zaplanowano także dużą dawkę muzyki.
fot. UM Jarosław

Wydarzenie będzie trwało przez cały tydzień. Rozpocznie się 4 września. Do VII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej przygotowuje się Jarosławski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo­Wschodnich. W programie przewidziano Jarmark jadła i rzemiosła, na którym zaprezentuje swoje wyroby ponad 50 wystawców; recitale Haliny Kunickiej, Marty Bizoń i Mieczysława Święcickiego; spotkania z Tomaszem Kubą Kozłowskim i Moniką Agopsowicz, czy wystawa fotograficzna. – Te i wiele innych atrakcji m.in. muzycznych zaplanowaliśmy dla uczestników festiwalu.  W tym roku skupiamy się wokół Lwowa i Ziemi Lwowskiej ­ – mówi Elżbieta Rusinko, prezes TMLiKP­W i organizator imprezy.

Partnerzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu oraz Dom Spotkań z Historią w Warszawie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium