Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Lubaczów, Region, Basznia Dolna
Festiwal w Baszni Dolnej pod znakiem konkursów kulinarnych
2 sierpnia br. w Baszni Dolnej (gm. Lubaczów) odbędzie się Festiwal Kultur i Kresowego Jadła. To już 11. odsłona tego wydarzenia – na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym dwa smakowite konkursy kulinarne z nagrodami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Blue Cafe.
fot. archiwum gminy Lubaczów

Jak co roku dla zgromadzonych gości zaplanowano liczne atrakcje. Przez cały dzień będzie można podziwiać popisy żonglerów i kuglarzy, występy artystyczne teatru HoM oraz zespołów folklorystycznych z Polski, Słowacji i Węgier. Odbędą się loty balonem, pokazy kulinarne oraz gotowanie z gwiazdą – Jakubem Kuroniem. Zorganizowane zostaną wystawy produktów regionalnych i rękodzieła. Gwiazdą festiwalowej sceny będzie zespól Blue Cafe.

Festiwal konkursami stoi!


Pośród dźwięków ludowych przyśpiewek każdy z miłych gości będzie mógł nie tylko skosztować tradycyjnych potraw i przysmaków, ale także zaprezentować swój kunszt kulinarny w dwóch konkursach: Kresowe Jadło oraz Najlepsza potrawa regionalna na bazie miodu.

Do prezentacji swoich potraw (tradycyjnych, regionalnych i lokalnych) organizator zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich, restauratorów i kucharzy, gospodarstwa agroturystyczne, producentów żywności oraz koła łowieckie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. W roku ubiegłym były to m.in. lodówki, zmywarki, chłodziarki, wielofunkcyjne roboty kuchenne.

 

Formularze zgłoszeniowe oraz szczegółowe regulaminy znajdują się na stronie www.lubaczow.com.pl

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy wnosić do 26 lipca:

  • osobiście w UG Lubaczów (ul. Jasna 1, 37-600, pok. 22), 
  • drogą mailową na adres j.gancarz@lubaczow.com.pl 
  • lub za pośrednictwem poczty na wyżej wymieniony adres (liczy się data wpływu).

Zaproszenie do zaprezentowania swojego fachu i owoców pracy mają także producenci tradycyjnych i regionalnych produktów oraz rękodzielnicy, którzy swój udział w Festiwalu muszą zgłosić do 29 lipca 2015 roku pod nr tel. 16 632 14 61 lub pod adresem e-mail: gok@lubaczow.com.pl

Organizatorami konkursów są Agencja Rynku Rolnego w Rzeszowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Gmina Lubaczów.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium