Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 146/2018, Sobota 26 maja 2018 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Lubaczów
Za tydzień Roztocze Rock&Blues Festiwal
W przyszłą niedzielę, 26 lipca, na lubaczowskim Rynku odbędzie się kolejna edycja Roztocze Rock&Blues Festiwal.
Farben Lehre.

Koncerty rozpoczną się o 15.00. Na scenie wystąpią kolejno: STRAIGHT ON, S 23, Blues Perspective Band i Heady. O 19.00 pojawi się pierwsza gwiazda wieczoru: Tortilla – Blues Machine. To zespół reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego. Tortilla czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych zespołu są teksty autorstwa poety Waldka Ślefarskiego utrzymane w żartobliwej, liryczno-absurdalnej konwencji.

Zespół ponad 1100 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju. Tortilla jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Drugą gwiazdą będzie Farben Lehre. Grupa powstała we wrześniu 1986 roku i do tej pory wydała 10 płyt studyjnych i zagrała wiele koncertów w Polsce i zagranicą. mają za sobą występy m.in. w Jarocinie, dużą trasę koncertową we Włoszech, regularne występy w Niemczech.

Od 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast.    

Żywiołowe koncerty to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Łącznie w samym 2013 roku kapela zagrała w 106 miastach i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Zespół cechują energiczna, melodyjna i pełna radości grania muzyka. Ostre dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

Imprezę zakończy DJ Wilu.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Lubaczowie. Patronat medialny sprawuje Życie Podkarpackie.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium