Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Lubaczów, Region, Cieszanów
Kreator, Elektryczne Gitary, Kukiz i Piersi, Oberschlesien, November Project oraz Anja Orthodox w roli konferansjera na CRF 2015!
Cieszanów Rock Festiwal 2015 odsłania kolejne karty. Do składu dołącza legenda thrash metalu rodem z Niemiec – zespół Kreator. To nadal bardzo aktywni weterani swojego gatunku, grający ponad 30 lat, mający na swoim koncie 15 regularnych albumów. Choć w Polsce występują bardzo rzadko, wciąż mają nad Wisłą wielu oddanych fanów.
fot. materiały prasowe
Kreator!

Podczas tegorocznej edycji zagrają również: Elektryczne Gitary z płytą „Wielka radość”, Kukiz i Piersi, Oberschlesien, November Project. Na scenie głównej festiwalu pojawi się Anja Orthodox z zespołu Closterkeller, w niecodziennej roli konferansjera. Festiwal odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia w Cieszanowie.

fot. Radek Polak
November Project

Kolejnym specjalnym koncertem tegorocznego CRF będzie występ Elektrycznych Gitar z wykonaną jednorazowo znaną i lubianą płytą „Wielka radość”. To na niej znajdziemy przeboje takie jak m.in. „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Człowiek z liściem”, „Głowy Lenina”, „Koniec”. 

fot. archiwum zespołu
Elektryczne Gitary

Na taką propozycję czekał Kuba Sienkiewicz, wokalista, gitarzysta i autor tekstów Elektrycznych Gitar, o czym też chętnie mówi:

Zagramy w Cieszanowie z Elektrycznymi Gitarami w pełnym, 6-osobowym składzie. Doszły mnie słuchy o dobrej atmosferze festiwalu, że to fajny rejon, kiedyś częściej przez nas odwiedzany, ostatnio niemal wcale. Odczuwam wielką radość, że taka koncepcja się pojawiła, i że najwyraźniej ta płyta jest jako całość postrzegana jako ważna. Również przez nas, ponieważ była zbiorem wyselekcjonowanych piosenek, które graliśmy przez lata wcześniej, jeszcze przed powstaniem Elektrycznych Gitar.„Wielka radość” stanowiła silny, energetyczny początek naszej oficjalnej drogi, a dla mnie była spełnieniem długoletnich zamierzeń. Koncert podczas Cieszanów Rock Festiwal 2015 będzie dla nas okazją, żeby przywrócić do programu piosenki od dawna nie wykonywane, jak chociażby tytułowa – zapowiada wyjątkowy koncert w Cieszanowie Kuba Sienkiewicz.  

fot. archiwum zespołu
Paweł Kukiz i Piersi

Ponadto do programu CRF 2015 dołączają: industrialno - metalowy Oberschlesien, nowa grupa Paprodziada z Łąki Łan - November Project oraz zespół Kukiz i Piersi.

Na scenie głównej CRF zobaczymy również charyzmatyczną Anję Orthodox z zespołu Closterkeller, tym razem w niecodziennej roli konferansjera sceny głównej CRF 2015.

Szósta edycja CRF będzie wyjątkowa również dlatego, że po raz pierwszy publiczność miała możliwość zadecydować w internetowej sondzie o tym, którą płytę ze swojego dorobku wykona na festiwalu Pidżama Porno. Zwyciężył album „Marchef w butonierce” i kawałki z tej płyty zespół zagra w piątek, 21 sierpnia.

Wkrótce informacje o kolejnych zespołach Cieszanów Rock Festiwal 2015. 

fot. materiały prasowe
Anja Orthodox
fot. Radek Polak
Oberschlesien
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ozzman 94.40.75.10 26.05.2015

Petrozza wciąż daje radę, jednakowoż wiadomo - WEGETARIANIZM WZMACNIA ORGANIZM !!!

user
na nowa drogę 79.191.112.32 27.05.2015
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium