Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Lubaczów, Cieszanów
Polemic i „3xPablopavo” na Cieszanów Rock Festiwal 2015
Z południowej Polski dochodzą pierwsze dźwięki zwiastujące nadchodzącą edycję Cieszanów Rock Festiwal. Wśród nich słowacka petarda spod znaku ska/reggae - grupa Polemic i piosenki Pablopavo. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 20 - 23 sierpnia 2015 roku.
fot. Bartek Muracki
Pablopavo
fot. materiały prasowe
Vavamuffin

Ekipa CRF odkrywa pierwsze zespoły edycji 2015. Impreza pozostaje wierna idei promocji zespołów zza wschodniej i południowej granicy, dlatego na swoją kolejną edycję zaprasza zespół Polemic z Bratysławy. Jedna z najpopularniejszych słowackich grup muzycznych gra wybuchową mieszkankę złożoną z elementów ska, reggae i punka. Nad Wisłą ma licznych fanów, pamiętających pierwsze, kasetowe wydania zespołu. Polemic koncertuje na całym świecie, a wokaliści kapeli Braňo „Bejzo” Bajza i Michal „Mickey Mouse” Novacky, wyśpiewują teksty w języku słowackim oraz angielskim.

Na festiwalu nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny muzycznej. Organizatorzy postanowili kontynuować zapoczątkowaną w zeszłym roku formułę przeglądów monograficznych „3x”. Tym razem festiwalowicze spędzą trzy dni z muzyką Pablopavo, tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody Paszport „Polityki” w kategorii Muzyka Popularna. Artysta wystąpi w trzech odsłonach: z zespołem Vavamuffin (koncert z okazji dziesięciolecia debiutanckiej płyty „Vabang!”), jako Pablopavo i Ludziki oraz z formacją Zjednoczenie Sound System. Pablopavo gościł już na CRF. 

Tak wspomina tamten raz i zapowiada to, co wydarzy się w tym roku pod znakiem „3xPablopavo”: Tak, oczywiście, że pamiętam mój występ z Vavamuffin podczas drugiej edycji Cieszanów Rock Festiwal. Energetyczny koncert i dużo zabawy z publicznością, mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo części numerów z płyty „Vabang!” nie graliśmy od lat. Będzie to pewnie trochę sprawdzian tego, czy się nie zestarzały, konfrontacja z tym jacy byliśmy 11 lat temu. Chcielibyśmy, żeby koncerty spod znaku „3xPablopavo”, były jedyne w swoim rodzaju, dlatego nie chcę na razie zdradzać szczegółów, żeby była niespodzianka – zaprasza do Cieszanowa Pablopavo.

Tegoroczna edycja CRF tradycyjnie przypada na przedostatni wakacyjny weekend, w tym roku odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2015 roku. Niecierpliwi mogą już teraz zakupić karnety i bilety na pole namiotowe w promocyjnych cenach (karnet 70 zł, pole namiotowe 20 zł/osoba), dostępne w ramach promocji marcowej, która potrwa tylko do 25 marca. Karnety można kupować wyłącznie za pomocą przelewu na konto Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Szczegóły festiwalu: cieszanowrockfestiwal.plhttps://www.facebook.com/cieszanowrockfestival

fot. Bartek Muracki
Zjednoczenie Sound System
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium