Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Koralik najlepszy w Słonecznym Brzegu
Z Grand Prix XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek”, powrócił ze Słonecznego Brzegu w Bułgarii Zespół Taneczny „Koralik”. Grupa reprezentuje Centrum Kulturalne w Przemyślu.
fot. archiwum zespołu
XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” w Bułgarii to kolejny, z którego przemyski „Koralik” przywozi nagrodę.

Festiwal, który odbył się w dniach 21 – 28 sierpnia, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 25 lat. Wzięli w nim udział wokaliści, zespoły taneczne i muzyczne z Europy i Azji. Wśród tancerzy to właśnie reprezentanci Polski – przemyski „Koralik” zdobył najważniejsza nagrodę – Grand Prix.

– Dwa układy „Przebudzenie wulkanu” i „Magia Egiptu” w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko zachwyciły nie tylko jurorów. Wiele słów uznania popłynęło też od samych uczestników. Główną nagrodę wręczono podczas Koncertu Galowego, który odbył się w uroczej, położonej nad morzem miejscowości Nessebar. Wiele radości sprawiła „Koralikowi” także nominacja do Festiwalu „Orpheusz w Italii”, który odbędzie się w Wenecji w 2017 roku – mówi Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

– Z pięknej i słonecznej Bułgarii przemyślanie przywieźli również wiele miłych wspomnień. Wolne chwile spędzali przede wszystkim na plaży, prawie codziennie kapiąc się w morzu. Popołudnia i wieczory poświęcali na udział w przesłuchaniach festiwalowych, oglądając pozostałych uczestników – opowiada J. Nowak.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium