Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Patriotyzmu zadekretować się nie da
Ciekawy spór opisaliśmy w dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego. Starszy obywatel Przemyśla zabrał wnuka na obchody rocznicowe powstania warszawskiego. Chciał, aby następne pokolenia nie zapominały o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych. Obok Pomnika Orląt Przemyskich, przy którym zaplanowano obchody, zastał głównie organizatorów, czyli harcerzy oraz Młodzież Wszechpolską.

Mowy okolicznościowe wygłosili prezydent miasta i wójt gminy Przemyśl. Naszego czytelnika oburzył fakt słabego – jego zdaniem – nagłośnienia uroczystości. – Ani ja, ani mój wnuk prawie nic nie słyszeliśmy z oficjalnych wystąpień – podsumował.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu wyjaśnił: organizatorzy nie zgłosili zapotrzebowania na nagłośnienie rocznicy powstania. – Było wystarczające, ale wymagało od obecnych podejścia przynajmniej w pobliże uroczystości – dodał wójt gminy Przemyśl.

I niby wszystko jasne, ale mały szczegół nie daje mi spokoju. Plac przed Pomnikiem Orląt podczas uroczystości świecił pustakami. 

Na moście i po drugiej stronie ulicy od Pomnika stało może kilkadziesiąt osób. Jak sądzę,  wśród nich trochę przypadkowych gapiów także. O wiele poważniejszym problemem od nagłośnienia była kiepska, a po prawdzie żadna frekwencja. Nie wiem, z czego to wynika, ale obserwuję wyraźny rozdźwięk między dudnieniem przeróżnych oficjalnych czynników o potrzebie patriotycznego wychowania a realizmem codzienności.

Czego zabrakło tym razem? To pytanie do organizatorów tych i następnych uroczystości rocznicowych. Młodych obywateli trzeba czymś zaskoczyć. W przeciwnym razie wystarczy im błogie przysiadywanie nad brzegiem Sanu.           

6 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kocur 185.18.134.24 13.08.2016

Duża grupa z Przemyśla pojechała na obchody do Warszawy. user
Dumny Polak 83.31.98.73 13.08.2016

Nic tak nie dołuje jak celebrowanie klęsk.

Moze najwyższy czas celebrować zwycięstwa tak jak to czynią inni.

A przegrani.

A kogo oni obchodzą.

Nie ma tutaj dumy narodowej tylko płaczliwy ceremoniał i branie na litość.Co to za patriotyzm budowany na klęskach i tylko klęskach.

user
Kocur 185.18.134.24 21:52:18 14-08-2016

Ruski troll?


Banderowski troll?


Niemiecki troll?


Catwoman zabroniła mi wchodzić na stonę:  http://www.zycie.pl


Bez odbioru.

user
mk 91.193.208.124 13.08.2016

Oj , Panie   Wielgucki ,    ma Pan już " wysokie"  , a  nawet bardzo wysokie  czoło , czyli  lata   najlepsze  za sobą , a  wrogośc do Polski / obecnej /   jak u masona  czy liberała    z  pejsami  lub u jakiegoś degenerata  z  Brukselki .  Rozumiem ,że " ta" , obecna Polska   , nieodpowiada Panu i wielu pańskim kolegom , również w Redakcji , ale  jesteście   w zdecydowanej mniejszości  . Demokracja  na którą Pan i wielu Panu podobnych się tak chętnie powołuje , to jak wiadomo  , RZĄDY  WIĘKSZOŚCI . Osiem lat dobijania resztek polskiego przemysłu , wyprzedaż polskiej ziemi ,  chęć sprowadzania do naszego  , jednolitego pod względem narodowym  obcego elementu " bo tak chce UE" , i  spełnianie wielu innych zachcianek degeneratów  ze zgniłego  spedalonego Zachodu , do była dla Pan i mu podobnych ok . Ale jak te tendencje , bardzo niekorzystne   dla Polski  zostały zatrzymane , to urządzacie awantury pod pretekstem " braku  "TK .  jest tego klasycznym przykładem , gdzie starzy towarzysze tracą  swe wpływy i napuszcaja przertóżnych wrogów Polski i Polaków   zdegenerowaną Brukselkę na Polskę . NIC Z TEGO NIE WYJDZIE. CZESI MAWIAJĄ " TO SE NE WRATI".

user
Dumny Polak 83.31.98.73 09:25:16 14-08-2016

Typowa odpowiedź głupiego Polaka,pełnego kompleksów,zaściankowośći,wystraszonego zmieniającym się światem gdzie przebłyski tegoż docierają do Przemyśla.

Ze świata to najdalej widział Radymno i Watykan w wycieczce kościelnej.Przestraszony ogromnym światem i innymi ludźmi.

Tak trzymaj i cofaj się do tyłu,oglądaj do tyłu,celebruj wszystkie narodowe klęski i płaczliwie domagaj się od świata"sprawiedliwości".

A takich nawet nikt kopnąć nie chce by butów nie pobrudzić i może śmierdzieć.

user
Kocur 185.18.134.24 18:25:21 14-08-2016

Nie jesteś Polakiem.


Zdradziło Cię: "cofaj  się do tyłu".  


"Język polska, trudna język". Może korepetycje?nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium