Życie Podkarpackie nr 03/2017 Życie Podkarpackie nr 03/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 22/2017, Niedziela 22 stycznia 2017 r., Anastazego
Opublikowano
Lubaczów
Pokerowa zagrywka Michalika
Starosta powiatu lubaczowskiego Józef Michalik (PSL) zaprosił marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla (PiS) do partii pokera. Starosta wie, ile jest w puli. Wie też, kto siedzi przy stoliku oprócz marszałka. Starosta postanowił więc, jak to w pokerze, zagrać o pełną pulę. Pomysł odłączenia powiatu lubaczowskiego od województwa podkarpackiego i przyłączenia do lubelskiego jest – jak mi się zdaje – blefem samorządowo-politycznym.

Nie sądzę, aby większość mieszkańców Lubaczowa i powiatu pomysł starosty kupiła. Historia, geografia, infrastruktura przemawiają za pozostaniem Lubaczowszczyzny na Podkarpaciu. W pokerze jest taki termin: sprawdzam. Rządząca sejmikiem województwa ekipa PiS będzie musiała odkryć karty i pokazać, ile pieniędzy przeznaczy na powiat lubaczowski, zarządzany przez PSL. Pomysł poszedł w świat. Media rozpisują się na pierwszych stronach gazet. Wygrać, przegrać, potargować się zawsze można.   

I o to staroście Michalikowi chodziło. Jest jeszcze coś, co wyszło trochę przy okazji. Dotychczas słyszeliśmy o próbach przyłączenia kolejnych miejscowości. Tym razem mamy sytuację odwrotną. To sygnał ostrzegawczy dla rzeszowskich polityków o mocarstwowych zapędach. Przypomina im o małych miejscowościach Podkarpacia, ich aspiracjach i oczekiwaniach.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 03/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy zwiększona liczba kamer monitoringu sprawia, że czujesz się bezpieczniej?
  • Tak
  • Nie