Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Putin zaprasza na szampana i kawior
Brexit to porażka europejskiej polityki. Referendum w Wielkiej Brytanii może zrekonstruować całą Unię Europejską. Cieszą się eurosceptycy. Krytycy Starego Kontynentu być może liczą na efekt szczepionki: wirus wzmocni Europę. Da jej nowy napęd. Zorganizuje tak, aby szybciej reagowała na wyzwania cywilizacyjne. Oby mieli rację.
Jednakowoż najwięcej powodów do radości ma Putin.  Zaprasza na szampana, krakersy i kawior. Bo wiemy, co się stało, ale nie wiemy, co się stanie? Kreml kocha taką grę. Chętnie nam podsunie rozwiązania. Niewiadoma goni niewiadomą. Jakie skutki ekonomiczne, polityczne, społeczne pociągnie za sobą Brexit? Kto za odcumowanie Brytyjczyków zapłaci najwięcej? Jaki status społeczny będą mieli nasi rodacy na Wyspach? Pytań masa, odpowiedzi nie ma. Mnie przeraża, jak łatwo można omamić miliony ludzi fanatycznymi hasłami. Gdy słucham płomiennych wystąpień Nigela Farage'a, to ciarki przechodzą po plecach, a jednak to on pociągnął za sobą Anglię, od setek lat budującą, wydawać by się mogło, dojrzałą demokrację. Brexit to zwycięstwo populizmu, polityki opartej na manipulowaniu emocjami. Racjonalne argumenty schodzą na drugi plan lub są skrzętnie są ukrywane przed coraz bardziej zdezorientowanymi wyborcami. Dokąd to nas zaprowadzi? W Przemyślu na ten przykład młodzi ludzie zakłócili nabożeństwo patriotyczno-narodowe Ukraińcom. Po raz pierwszy od 1989 doszło do szarpaniny. Taki Brexit na lokalnym podwórku. Skąd u dwudziestolatków tyle agresji? Na szczęście nasi piłkarze na razie osładzają nam coraz bardziej gorzką angielską herbatę.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
BYŁY MIESZKANIEC PRZEMYŚLA 91.193.208.124 03.07.2016

"Brexit to zwycięstwo populizmu, polityki opartej na manipulowaniu emocjami. Racjonalne argumenty schodzą na drugi plan lub są skrzętnie są ukrywane przed coraz bardziej zdezorientowanymi wyborcami. Dokąd to nas zaprowadzi?" . REDAKTORZE WILGUCKI , NIECH PAN NIE UDAJE  - NAWET BĘDĄC PRAWDOPODOBNIE ZWOLENNIKIEM  EUROKOŁCHOZU  NAIWNEGO.   WIE PAN DOSKONALE  DLACZEGO STAŁO SIĘ , JAK SIĘ STAŁO. WSZECHOBECNY EUROKOŁCHOZ , PRÓBUJE BUDOWAĆ TZW. 'SUPERPANSTWO'  NA WZÓR USA.  JEST TO NIEWYKONALNE  Z WIELU POWODÓW . USA I INNE PODOBNE IM PAŃSTWA / TWORY / POWSTAŁY POD DOMINACJĄ  NP. ANGLIKÓW  , A  STARE PAŃSTWA EUROPEJSKIE , MAJACE WŁASNĄ HISTORIĘ , KULTURE , JĘZYKI ,  WSPOMNIENIA WOJENNE , RELIGIE  NIE POZWOLA SOBIE NA MULTI - KULTI ,  ZWŁASZCZA GDZIE DOMINANTĄ BYŁABY ZAWSZE /HISTORIA/   WROGA   POLSCE I CAŁEJ  SŁOWIAŃSZCZYŻNIE   GERMANIA. . PONADTO POWINIEN PAN WIEDZIEC ,ŻE POWSTANIEM UE  - WCZEŚNIE J "WSPÓLNOTY WĘGLA I STALI " , BYLI LIBERAŁOWIE I MASONI / WSPÓŁTYWÓRCĄ  SZUMAN/  . IM TO ZALEŻY NA  WSPÓLNYM DOMINOWANIU NAD ŚWIATEM  POPRZEZ  STWORZENIE SUPERPAŃSTWA  / TZW. STANÓW ZJEDNOCZONYCH EUROPY/ , CO ZAPEWNI PEŁNĄ KONTROLĘ  NAD PODDANYMI - JAK W ŚREDNIOWIECZU    . ZNACZĄCE OBNIZENIE   ROLI  RZĄDÓW   NARODOWYCH , PARLAMENTÓW NARODOWYCH , GDZIE  USTAWODAWSTWO BRUKSELSKIE  BYŁOBY NADRZĘDNE  / PONAD / PRAWODAWSTWEM NARODOWYM . OTÓŻ NA TAKIE ROZWIĄZANIA NIE MA I NIE BĘDZIE ZGODY .  JEŚLI - CO MAMY NA CODZIEN   RÓŻNEJ MAŚCI  KOMISARZE UNIJNI WTRĄCAĆ   SIĘ BĘDĄ  DO POLITYKI  WĘW NĘTRZNEJ  ,  POD JAKIMKOLWIEK  PRETEKSTEM , TO SKUTEK TEGO BĘDZIE  ,ŻE  EOPRÓCZ " BREEXITU", BĘDZIE " POLEXIT ", "MAGEXIT ", "CZEXIT'  ITD.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium