Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Piłka a sprawa polska
No i znów piłkarskie Euro. Niby podobne do wcześniejszych (w końcu to impreza cykliczna), ale mam wrażenie, że też jakby nieco inne niż kiedyś. Pamiętam z dawnych czasów niebotyczne napięcie i ekscytujące oczekiwanie związane właśnie z Euro czy Mundialem.

Ja sam – podobnie jak moi rówieśnicy – nie mogłem się tych imprez doczekać, a więc, odliczając dni do mistrzostw, wycinałem gazetowe informacje o drużynach i zawodnikach, na wielkich płachtach papieru kreśliłem tabele i terminarze rozgrywek, przygotowywałem z papieru miniaturowe flagi poszczególnych reprezentacji. A potem od pierwszego do ostatniego gwizdka mistrzostw byłem na nich duchem w 100 procentach. Z czasem oczywiście moja ekscytacja trochę zmalała i dziś zdarza mi się nawet kompletnie zapomnieć o tych całych mistrzostwach. Być może dzieje się tak z powodu mojego wieku, ale mam też wrażenie, że dość mocno zmieniło się nasze narodowe traktowanie podobnych okazji. Kiedyś bardzo mocno się je przeżywało wewnątrz, podczas gdy na zewnątrz niespecjalnie można było okazywać swoje piłkarsko-narodowe emocje. Dziś jakby proporcje się odwróciły: wszyscy entuzjastycznie pokazują na zewnątrz, że są kibicami, ale sama piłka jakby ich nie bardzo rzeczywiście porusza (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SOAD 94.40.75.11 21.06.2016

Ełro  - srełro, to może przy okazji warto wspomnieć, że 4 lata wstecz przy okazji tej  imprezy wymordowano w bestialski, okrutny sposób na Ukrainie blisko pół miliona psów i chyba jeszcze trochę kotów, które były palone nawet żywcem !?! Rozumiecie to !!! Toż nawet naźiści nie robili czegoś takiego w obozach masowej zagłady !!!

 

STOP MORDOWANIU PSÓW NA UKRAINIE - UKRAINA.FNIZ.PL

 

YOUTUBE.COM - LIKWIDACJA PSÓW NA EURO 2012

user
SOAD 94.40.75.11 25.06.2016

Wymordowanie tych kruczków na Ukrainie to jeszcze pół biedy, gdyż trzeba brać pod uwagę fakt, iż jednym z głównych sponsorów tego zafajdanego Ełro jest tak sqrviałe i wynaturzone ścierwo jakim jest niewątpliwie Mcdonalds, który dewastuje Nature, wyniszcza całe ekosystemy, morduje i przerabia na hamburgery  krowy na skalę nie pojętą, zwalająca z nóg. O czym należy tu wspomnieć i pamiętać.

 

YOUTUBE.COM - GUERNICA Y LUNO - PODŁÓŻMY OGIEŃ POD NOGI MCDONALDA

 

YOUTUBE.COM - FRONTSIDE - MC KILLER

 

ANTY REKLAMA ŻYWNOŚCI MC DONALDS - NWONEWS.PL

 

MC DONALD'S NISZCZY ZEMIĘ - LOVE - PUNK.BLOOG.PL

user
mk 91.193.208.124 03.07.2016

Do " SOAD' , w znacznej części  zgadzam się  z tobą,  zwłaszcza  w kwestii " mordowania  " , bo tak to trzeba określić  czworonogów  na tzw. Ukrainie . Pokazywano w tv wielokrotnie , jak  służby porządkowe  - bardzo   dbały w tym czasie   o porządek     w tamtych stronach i przy okazji chcąc  pozbyć się  wcześniej   również istniejącego  problemu , czyli bezpańskich czworonogów , mordowano je  wrzucając  do śmieciarek łącznie  ze śmieciami .  A przecież wiadomo ,że  we wnętrzu tych śmieciarek są zgniatarki ,które  miażdżą śmieci i w tym przypadku zwierzęta ,żywe zwierzęta.  Czy ktoś chciałby być zmiażdżonym w ten sposób?  Na pewno nie . otóż jest to   uosobienie "kultury "tej społeczności    wyrażonej  w stosunku do zwierzaków ,  które same się nie poskarżą . A dla  ogółu  nie stanowi to żadnego problemu , wręcz przeciwnie  , jest to  oznaka  zdecydowania   Ale dlaczego się  dziwić, skoro  dla nich  czy też ich rodziców  , dziadków  , zamordowanie   ponad 120 00 Polaków  metodami żywcem wyjętymi ze starożytnego Rzymu  nie stanowiło żadnego problemu  , to co dopiero  " rozprawa  ze zwierzakami .

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium