Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
Diabeł tkwi w szczegółach
Ogólnie przyjętą zasadą jest, że jeśli w trakcie budowy jakiegoś obiektu wykonawca zniszczy drogę, musi doprowadzić ją do poprzedniego stanu. W Przemyślu obowiązują jednak inne normy. Nawierzchnia Wybrzeża Jana Pawła II została zniszczona przez ciężki sprzęt podczas budowy ścieżki rowerowej, ale odpowiedzialne za to osoby chyba uważają, że tak powinno zostać.
Rozwój ścieżek rowerowych w Przemyślu uważam za duży plus. Nie wszędzie jeszcze można nimi dojechać, ale już teraz pozwalają o wiele swobodniej i bezpieczniej poruszać się rowerzystom po mieście. Nie można jednak pominąć istotnego mankamentu przy wspomnianym już Wybrzeżu Jana Pawła II: droga dla rowerów powstała bezpośrednio przy jezdni dla samochodów, co jest rozwiązaniem o wiele mniej bezpiecznym niż ścieżka przy chodniku.

Szczycący się mianem miasta turystycznego Przemyśl, często ustawia się też plecami do przyjezdnych. Problem mają choćby zorganizowane grupy. Mamy wąskie uliczki – tego zmienić się nie da. Ale kierowcom autobusów i samym turystom warto by jednak życie ułatwić. Przed rokiem odpowiedź magistratu na te uwagi brzmiała: niech parkują przy dolnej stacji wyciągu, stamtąd mają bliżej do trasy rowerowej i parku wodnego. Szanowni! Czy wyobrażacie sobie, że grupa emerytów przyjeżdża do Przemyśla pomoczyć nogi w oczku wodnym albo jeździć na rowerach, które upchanych w bagażniku autokaru?

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Przemyśl ma potencjał. Wiele się robi, aby było to miasto coraz bardziej atrakcyjne dla turystów. Brakuje jednak spójności w działaniu i zadbania o (istotne bądź co bądź) szczegóły.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium