Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2017, Niedziela 23 kwietnia 2017 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
15 lat spotkań
Po raz piętnasty spotkaliśmy się na Pikniku Charytatywnym Fundacji Życia Podkarpackiego „Podaruje Dzieciom Radość” i redakcji Życia Podkarpackiego. Mam zawsze opór w dodawaniu do nazwy pikniku Wielki. Brzmi nieskromnie, trochę megalomańsko. Przez niektórych może być też odebrana jako ocena na wyrost.

Nasz Piknik jest jednak przedsięwzięciem znaczącym co najmniej z kilku względów. W ciągu jednego dnia odwiedza nas kilkanaście tysięcy ludzi. Spotykamy się na kilku dużych placach, boiskach, lodowisku, Parku Wodnym. Program Pikniku przebiega w wielu miejscach równocześnie. Na tym polega jego oryginalność. Przygotowanie logistyczne wymaga skoordynowania pracy sztabu ludzi, aby wszystko funkcjonowało jak w szwajcarskim zegarku. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania służb mundurowych, w szczególności policji, straży miejskiej, straży pożarnej, żołnierzy koordynujących ruch sprzętu wojskowego. To dzięki ich pracy czuliśmy się bezpiecznie i komfortowo. Dziękuję. Dziękuję wszystkim służbom mundurowym: wojsku, policji, BiOSG, SOK, SW, Izbie Celnej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej za pokaz sprzętu i zaangażowanie. 

Dziękuję za nieocenioną pomoc służb medycznych: Jerzy Tarkowski, przemyska grupa PCK. Dziękuję wszystkim wystawcom, szkołom za ubogacenie oferty Pikniku. Dziękuję instytucjom samorządowym, w szczególności pracownikom POSiR, PCKiN Zamek. Władzom Przemyśla.  Prezydentowi Robertowi Chomie za honorowy patronat. Dziękuję mieszkańcom Przemyśla i regionu na wspaniałą obecność. Dziękuję wolontariuszom, darczyńcom, często anonimowym ludziom dobrej woli. Bez Waszej pomocy osiągniecie najważniejszego celu spotkania, czyli pomocy dla dzieci z niezamożnych rodzin byłoby niemożliwe. Wspólnie zebraliśmy dla nich: 30 514, 67 zł. Dziękuję.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium