Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Kwadratura ronda
Mamy w redakcji kilka dyżurnych tematów. Należą do nich między innymi: remonty dróg, ratowanie rozsypujących się kamienic, zasypywanie politycznych kanionów, konflikty sąsiedzkie (często o miedzę), ale prawdziwym hitem jest rondo Paderborn przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu. Kontrowersyjne rondo, usytuowane obok największych sieci handlowych w Przemyślu, siłą rzeczy należy do bardziej obleganych w mieście.

W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego, po raz nie wiem już który, o rondzie piszemy ponownie. Oburzony czytelnik zgłosił nam pełen emocji sygnał. Jego poczucie sprawiedliwości zostało poważnie nadszarpnięte, ponieważ musiał zapłacić mandat – w swojej ocenie – za niewinność. Na rondzie skręcił z nieodpowiedniego pasa w nieodpowiedni zjazd. Nasz czytelnik utrzymuje, że skręcił z prawidłowego pasa na prawidłowy zjazd. Mało tego, powołuje się na przepisy i ustawy.

Oczywiście dla zawodowych kierowców żadne rondo nie stanowi wyzwania. Natomiast dla przeciętnego użytkownika pojazdów rondo z dwoma pasami na obwodzie zawsze będzie problemem. Kiedy zjechać, kiedy przepuścić kierowcę z prawej, czy można się zatrzymać na rondzie...? Za dużo pytań na jednego amatora czterech tudzież dwóch kółek. Najczęściej laicy wybierają pas zewnętrzny, bez względu na kierunek jazdy. Łamią przepisy, ale przynajmniej czują się bezpiecznie. Przy planowaniu następnych rond w mieście i regionie prosimy o uwzględnienie dwóch kryteriów: bezpieczeństwa i przeciętnych umiejętności motoryzacyjnych statystycznego kierowcy. A wszystkim polecam tekst z dzisiejszego wydania, pod znamiennym tytułem: Skręcając w lewo, skręcamy w prawo, czyli jak jeździć na rondzie.                  

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
fdsa 31.174.145.134 13.05.2016

Kto buduje prywatną plaże w na żwirowni w Przemyślu i dlaczego to nie miasto , nie ma tablicy informacyjnej 

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium