Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Punkt widzenia
Gdy Polska znalazła się w kręgu zainteresowania różnych organów Unii Europejskiej, gromy posypały się na przedstawicieli partii opozycyjnej za to, że wyciąga sprawy kraju na arenę międzynarodową.

– Wewnętrzne sprawy Polski powinny być załatwiane w Polsce – brzmią krytycy tego postępowania. A zwolennicy bronią się, że wewnątrz ich załatwić się nie da.

Wracam pamięcią kilka lat wstecz. Przedstawiciele innej partii, wówczas opozycyjnej, apelowali o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. – Sprawy Polski powinny być załatwiane w Polsce – słyszeliśmy wówczas z jednej strony. Oraz: – W inny sposób się nie da – z drugiej.
Niedawno posłowie europarlamentu złamali inną niepisaną zasadę: polskich kandydatów na stanowiska w organach międzynarodowych popieramy bez względu na opcje polityczne. Tak było od lat. Do momentu głosowania nad kandydaturą Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Przeciw byli m.in. europosłowie z PO (polityk PiS do ETO i tak się dostał).

Grzecznościowe umowy tracą na znaczeniu w wielkiej i mniejszej polityce. Do tej pory radni miejscy w Przemyślu zawsze stawali po stronie swoich kolegów lub koleżanek, wobec planów zwolnienia ich z pracy. W marcu tę niepisaną zasadę złamali.

Do wszelkich pisanych i niepisanych zasad politycy (wszystkich partii) mają dość ambiwalentny stosunek: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 157.25.108.96 26.04.2016

PISoBOLSZEWIA ma już taką projekcję świata. Niepełnosprawni mogą zawdzięczać tej sekcie jeszcze np to: http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/27674/od-2017-r--znikaja-bilety-ulgowe-na-pociagi-dla-niepelnosprawnych.html

user
mk 91.193.208.124 02.05.2016

Panie Bugira , rozumiem ,ze jest Pan  z tych , którzy Popierają właśnie te partyjkę / zdrobnilae / , bo już się kończy   , czyli zdycha . Ale  jest czym innym prowadzenie  sprawy  przez stronę pokrzywdzoną/ polską / , a czym innym  rozstrzyganie sporów prawnych danego państwa  ,  w tym przypadku Polski/ przez z zasady wrogich Polsce i Polakom liberałom , masonom  czy  ludziom popierającym przeróżnych seksualnych degeneratów. Są to dwie różne sprawy  , nie mające   ze sobą nic wspólnego.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium