Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region
Lepiej późno niż wcale
Prezydent Andrzej Duda w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej zaapelował o pojednanie i przebaczenie wzajemnych urazów polsko-polskich. Pomimo iż kilka godzin po wystąpieniu prezydenta prezes PiS Jarosław Kaczyński postawił warunki przebaczenia: pokajanie się i ukaranie winnych, słów prezydenta wymazać się nie da. Mają swoje znaczenie i wagę.

Co prawda czekałem na taką postawę prezydenta od ponad pół roku, czyli od chwili wyboru, ale lepiej późno niż wcale. Kandydat na prezydenta Andrzej Duda w kampanii wyborczej jako jeden z głównych celów swojej przyszłej prezydentury podawał działanie na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Niestety jego decyzje związane z Trybunałem Konstytucyjnym, jednostronnie popierające partię rządzącą, naraziły go na zarzut upartyjnienia urzędu. Próżno oczekiwać pojednania, skoro prezydent broni tylko i wyłącznie racji obozu rządzącego. Dyskomfort pełnienia zaszczytnej funkcji prezydenta Rzeczypospolitej polega na tym, że brzmiący niczym wyświechtany banał obowiązek reprezentowania interesów wszystkich obywateli w chwili objęcia stanowiska przestaje być czczą gadaniną. Jest wyzwaniem i konstytucyjnym obowiązkiem. To bardzo trudne z dnia na dzień wybić się ponad własne przekonania, światopogląd, przyjaźnie, sympatie polityczne. Bardzo trudno otworzyć się również na tych, których się nie szanuje, nie lubi, nie rozumie, uważa za wrogów politycznych lub grzeszników. Politycy takich dylematów nie mają, prezydent powinien. Odbudowa wspólnoty wymaga zrozumienia wzajemnych racji. Inaczej po prostu się nie da. 

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
MK 91.193.208.124 16.04.2016

Ujawniamy! Schetyna przyznał w liście do szefa amerykańskiego MSZ, że poparł antypolską ustawę za co prosił USA o ochronę Ujawniamy! Schetyna przyznał w liście do szefa amerykańskiego MSZ, że poparł antypolską ustawę za co prosił USA o ochronę 14 Kwi 2016 Napisane przez  wg Wydrukuj Email Skomentuj jako pierwszy! fot: youtube fot: youtube

Warszawska Gazeta” dotarła do listu jaki Grzegorz Schetyna, jako minister spraw zagranicznych wysłał do swojego amerykańskiego odpowiednika Johna Kerrego 20 kwietnia 2015 r. Jego treść jest szokująca.

Szef polskiego MSZ przyznaje, że poparł uhonorowanie członków ludobójczej organizacji OUN-UPA. Doprasza się w zamian od USA ochrony i protekcji.

– Dotrzymując umowy z Panem spełniłem prośbę ambasadora Mulla i poparłem ustawę Rady Najwyższej Ukrainy uznającą za bojowników o wolność członków OUN­UPA, mimo iż brali bezpośredni udział w ludobójstwie etnicznych Polaków podczas II wojny. Moja inicjatywa wywołała niebywałe oburzenie zarówno obywateli, jak i polityków w Polsce, w tym PO, której jestem członkiem. Otrzymałem pogróżki śmierci i wezwania do podania się do dymisji. Proszę o zrewanżowanie się gestem dobrej woli i użycie wszelkich wpływów Departamentu Stanu dla zmniejszenia presji na mnie i na mój zespół -­ napisał Schetyna.

KLIKAJCIE I POBIERAJCIE CAŁY LIST GRZEGORZA SCHETYNY!

Więcej w najnowszym wydaniu „Warszawskiej Gazety”. Kupujcie już teraz e-wydanie najnowszego numeru: https://wogoole.pl/kwiecien/224-warszawska-gazeta-152016.html

-----------

 Dla przeróżnych osobników  , próbujących   negować i opluwać obecne polskie władze . MATERIAŁ NIEWYGODNY DLA WIELU ; BYC MOŻE I DLA PANA , ALE DAJĄCY WIELE DO MYŚLENIA  , NA TERAZ I NA PRZYSZŁOŚĆ . PARTIE TYPU   PO  ,NOWOICZESNA  , PRZERÓŻNE  "KODY  . TO NIC INNEGO , JAK  ANTYPOLSKIE ORGANIZACJE  , KTÓRE MOGĄ BYĆ FINANSOWANE PRZEZ JUDAISTYCZNE SPOŁECZNOŚCI  , W  TYM SOROSA  . ZACIEKŁEGO WROGA POLSKI I POLAKÓW


nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium