Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region
„Bohaterzy” wyjechali na ulice
Zaczęło się. Wiosna przyszła szybko i niespodziewanie. Spodziewanie, wraz z jej nastaniem na ulicach pojawili się „bohaterzy” na ryczących motocyklach czy w tuningowanych samochodach. Popisywacze. Niektórzy mówią o nich „dawcy narządów”.

Oczywiście nie wszyscy amatorzy motocykli, włączając silnik, wyłączają myślenie. Podobna uwaga tyczy się kierowców. Niedawno byłem jednak świadkiem niebezpiecznej sytuacji, kiedy młokos za kierownicą, któremu pod nosem dopiero co pojawił się wąsik, omal nie wpadł na pasach na kobietę pchającą wózek z dzieckiem. Pędził Wybrzeżem Jana Pawła II z prędkością „na oko” ponad 80 km/h. Mam apel do tych wszystkich „bohaterów”, choć przypuszczam, że to i tak nic nie da: jeśli macie za nic własne zdrowie czy życie, uszanujcie czyjeś. Jeśli chcecie poszpanować, pędźcie z zawrotnymi prędkościami tam, gdzie nie natkniecie się na matkę prowadzącą wózek. I prośbę do szacownej policji: nie zasadzajcie się (oczywiście słusznie) tylko na tych, którzy przypadkowo nie zapięli pasów, rozmawiają przez komórkę, prowadząc auto czy złamali zakaz zatrzymania się przed znakiem „stop”, kiedy droga jest pusta. Zaglądnijcie kiedyś choćby na Wybrzeże Jana Pawła II i poskromcie tych marnych, bezmyślnych „bohaterów”!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mam oczy i widzę 94.40.44.231 13.04.2016

W kraju trzeciego świata jakim jesteśmy życie pieszego czy rowerzysty nie jest zbyt dużo warte.  Policja drogowa zaś ma w doopie ludzkie bezpieczeństwo, interesuje ich tylko statystyka, słupki i tabelki jakich wymagają przełożeni. Działania prowadzone są dorywczo i w ramach "akcji" (akcja "znicz", akcja "trzeźwy poranek", itd., itp.) natomiast na co dzień przymykanie oczu na cały drogowy bajzel i bezprawie.  A trup się ściele gęsto.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium