Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 53/2018, Czwartek 22 lutego 2018 r., Marty i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl, Region
Z katakumb do internetu
Pewien ksiądz każdą niedzielę zaczyna od przygotowania tłumaczenia fragmentów Pisma Świętego odczytywanych w kościołach. Następnie w formie esemesów rozsyła telefoniczną perykopę do wszystkich swoich znajomych. Inny znajomy ksiądz ewangelizuje wykorzystując tak zwane portale społecznościowe. Tak więc do radia, telewizji, czasopism Kościół dołączył najnowsze osiągnięcia techniczne.
Święty Paweł, niestrudzony apostoł Ewangelii, całymi latami wędrował, najczęściej pieszo, czasem drogą morską, czasem pewnie na ośle lub innym dostępnym środku transportu. To wystarczyło, aby dotrzeć z Dobrą Nowiną do mieszkańców basenu Morza Śródziemnego, miedzy Rzymem a Azją Mniejszą, a więc do całego – jak się wówczas oceniało – cywilizowanego świata. Do bezpośredniego kontaktu z rodzącymi się wspólnotami chrześcijańskimi apostołowie dołączyli listy. Obecnie dzięki internetowi i telewizji satelitarnej wieść o Zmartwychwstaniu Jezusa dociera do najdalszych zakątków globu w zawrotnym tempie. 

Za pomocą jednego kliknięcia przycisku na klawiaturze komputera odsłaniają się przed nami wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące chrześcijaństwa i innych religii. Najważniejsze prawdy wiary możemy sobie wygooglować w ułamkach sekund. Czy jednak dzięki tym wszystkim nowinkom technicznym stajemy się lepszymi ludźmi. Czy ich skutkiem jest gotowość wyjścia z wirtualnych katakumb? Chęć spotkania drugiego człowieka w realu, bądź niesienia mu pomocy jeżeli byłaby taka konieczność? Oto są pytania? Szczególnie w kontekście Świąt Wielkiej Nocy.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę