Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl, Fredropol
Kogo opętał diabeł, czyli walka postu z karnawałem
W dzisiejszy wydaniu Życia Podkarpackiego drukujemy tekst pod znamiennym tytułem: Czy władze Fredropola opętał diabeł? Pytanie stawiają przedstawiciele społeczności fredropolskiej, oburzeni pomysłem organizacji w świetlicy gminnej dyskoteki w Wielkim Poście. Na dodatek w piątek.
fot. www.wikipedia.pl

Sprawa stara jak świat, ale w historii prezentowanej przez nas pojawia się wątek oryginalny. Otóż wójt gminy Fredropol, szanujący katolicką tradycję Wielkiego Postu, jednakowoż przedstawiciel władzy świeckiej, wydał zgodę na dyskotekę po otrzymaniu oficjalnego pisma z w tej sprawie od przewodniczącego rady gminy Fredropol. Przewodniczący także przyznaje się do szacunku dla wartości chrześcijańskich.

Mało tego, akcentuje w swojej biografii doświadczenie ministranckie, jak również organizowanie wyjazdów na spotkania modlitewne do słynnej wspólnoty ekumenicznej Taizé . Dla porządku trzeba dodać: dyskoteka się oczywiście nie odbyła. Więc o co chodzi? I tu zaczyna się oryginalność problemu. Prawdopodobnie pismo przewodniczącego do wójta było testem rewolucyjnej czujności wójta.

Wójt test zdał, ale władze Fredropola, chcąc nie chcąc, skompromitowały się w całości. Od dłuższego czasu piszemy o ostrym konflikcie we fredropolskiej radzie. Jak się okazuje, deficyt zdrowego rozsądku charakteryzuje nie tylko polityków na Wiejskiej. Z powodzeniem trafia również pod strzechy. Jak mi się zdaje, władze Fredropola utraciły umiar i przypominają karykaturalne postaci ze słynnego obrazu Pietera Bruegela Walka postu z karnawałem. Warto obejrzeć.              

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
roman 81.161.205.43 15.03.2016

 ale aferaf

user
Nick 85.89.174.196 15.03.2016

Ale ciemnogród Ja prdle. Ale TV, papieros w pysku, nalewka na stołach i pod będzie w chatach gdzie post?

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium