Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
Cztery filmy
Cztery filmy niedawno widziałem. Jeden – o dziadku i wnuku, drugi – o siostrach i rodzicach, trzeci – o policjancie i gangsterze i czwarty – o randkach w sieci i prawdziwej miłości. Komedia, dramat, brutalna sensacja i opowieść romantyczna. Wszystkie dobrze ilustrują naszą rzeczywistość. Co ty wiesz o swoim dziadku – made in USA – to szalona satyra na to, jak u schyłku życia może wyglądać podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Istna jazda po bandzie – kolorowo i na wesoło.
Robert de Niro, jako emerytowany komandos i świeżo upieczony wdowiec, porywa wnuka na wspólny podryw, a ten – przed własnym ślubem – zalicza tę życiową lekcję. Jedna, wielka zakręcona balanga. Na koniec morał. Wnuk odkrywa, na kim i na czym naprawdę mu w życiu zależy. Przy pomocy zwariowanego dziadka.

Moje córki krowy to rzecz o odchodzących rodzicach i zagubionych w życiu córkach. Doborowa obsada z Marianem Dzięgielem, Agatą Kuleszą i Marcinem Dorocińskim dodaje smaku tej niebanalnej opowieści. 
Dwie siostry, każda z innej bajki, zmierzają się z losem, kiedy najpierw matka, a potem ojciec żegnają się powoli z tym światem. Przejmujący film o śmierci, miłości i przemijaniu. Pitbull – nowe porządki Patryka Vegi to zupełnie inne kino. Okrucieństwo i krew lejąca się z ekranu. Haracze, zabójstwa i ciemna strona miasta . Prostytutki, stróże prawa i gangusy. Klasyczny obraz walki samotnego policjanta z bezwzględnym przestępcą. W tym męskim kinie jak zwykle sprawdza się Linda – w roli tego złego. Ten dobry to „Majami”( Piotr Stramowski). Cały w tatuażach, z irokezem na głowie i z rozmachem amerykańskiego stróża porządku. 

Do tego świetna Maja Ostaszewska, Gebels – Grabowski i Agnieszka Dygant. Może za dużo tej krwi, ale brudne kino tak ma. I wreszcie Planeta singli. Jak poznać kogoś na czatach randkowych przez smartfona, jak upodlić kogoś w telewizji za wszelką cenę. Jak przy okazji zakochać się, ale już tradycyjnie. Maciej Stuhr jako telewizyjny celebryta i Agnieszka Więdłocha jako Ania – wciągnięta w TV reality show. Zabawne i wdzięczne kino oparte na wiekuistej prawdzie – miłość zwycięża. W podtekście – smutna prawda o życiu wklepanym w telefon i telewizji żerującej na ludzkich słabościach. Cztery filmy. Wychodzisz z kina cztery razy. Za każdym razem inaczej. I na tym polega magia wielkiego ekranu.   

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania