Życie Podkarpackie nr 47/2017 Życie Podkarpackie nr 47/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 328/2017, Piątek 24 listopada 2017 r., Jana i Flory
Opublikowano
Przemyśl
Zima tylko na obrazkach
Najstarsi górale nie pamiętają takiej zimy. Temperatury iście wiosenne, a śniegu jak na lekarstwo. Smucą się dzieci. Ferie za pasem. Nie będzie gdzie poszaleć. Może jednak lodowiska wytrzymają napór wiosny, a przemyski stok jeszcze co najmniej kilka razy zapełni się narciarzami.
Powodów do zmartwień nie mają seniorzy oraz osoby uznające wyższość świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy zaoszczędzimy na rachunkach za ciepło. Jednak czasem nostalgicznie przywołujemy kopne zimy z jej urokami i utrudnieniami. Od kilku lat nie wypada nawet żartować z zaskoczonych drogowców. W bieżącym wydaniu Życia Podkarpackiego przypominamy, jak wyglądała w naszym regionie zima. Fotki dokumentują całkiem nieodległy czas, więc może z anomaliami klimatu nie jest do końca tak, jak straszą ekolodzy. Paradoksalnie dzięki wyższym temperaturom i hulającemu w górach halnemu powietrze w grodzie nad Sanem jest trochę czystsze. 

Jest więc powód do zadowolenia. Dwa tygodnie temu pisałem o decyzji prezydenta Przemyśla o kontrolach Straży Miejskiej w mieszkaniach na starówce. Dzięki niej mamy się dowiedzieć, czym palimy w piecach, tudzież węglowych kuchniach. I kolejne niespodzianka, a nawet dwie. Po pierwsze powinniśmy wpuścić do domu strażnika. W przeciwnym razie narazimy się na zarzut utrudniania czynności służbowych, za co możemy zostać sądownie ukarani. Poprzednio pisałem, że możemy, ale nie musimy zgadzać się na kontrolę. Po wtóre, wszyscy dotychczas skontrolowani przykładnie palą węglem albo drewnem a nie butelkami, butami, szmatami. To kolejna pozytywna informacja.              

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Piotr 31.183.205.128 17.02.2016

Czyli znowu zima zaskoczyła :D

Sonda
Czy wierzysz w uzdrawiającą moc modlitwy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
nr 47/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium