Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jedni piwo warzą, inni je piją
Wkrótce minie 100 dni rządzenia Prawa i Sprawiedliwości. Był to czas wielu rekordów. Żadnemu innemu rządowi nie udało się tak szybko wyprowadzić swoich przeciwników na ulice. Błyskawiczny był również tryb procedowania ustaw. Dziś sejm, w nocy senat, a jutro ustawa jest już na biurku prezydenta.
W pierwszej kolejności wprowadzano przepisy zapewniające przejęcie władzy, m.in. o Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Obstawianie instytucji „swoimi” nie jest niczym nowym, robiły to wszystkie poprzednie ekipy. Obecna robi to jednak bezpardonowo i bez żadnego kamuflażu.
Dla uczciwości należy wspomnieć, że zamieszanie wokół TK jest kontynuacją zmian wprowadzonych w czerwcu ub.r. przez PO i PSL. Teraz zamiast sytuację wyprowadzić na prostą, doszło do jeszcze większego zamętu. Swoją drogą, paradoksem jest to, że posłowie wybierają sędziów orzekających w ich sprawie.
Przyszedł czas na sztandarowy projekt „Rodzina 500+”. Problem mogą mieć dzisiaj sympatycy PO. Politycy tej partii przez pół roku mówili, że ta ustawa zrujnuje budżet, a teraz nie tylko go popierają, ale jeszcze chcą poszerzyć grono obdarowanych.
Zasiłek wkrótce wejdzie w życie. Rodziny się ucieszą, przynajmniej niektóre. Na jak długo? Życie pokazuje, że niczego nie można być pewnym. Za jakiś czas może się okazać, że polityczne obietnice można wsadzić sobie do kieszeni i na wspomnianą pomoc państwa liczyć jednak nie można.
Oby nie. Miejmy nadzieję, że rządzący przyjmą najbardziej optymalny wariant, z którego ani ten, ani przyszłe rządy nie będą się musiały wycofywać. Bo posłowie piwo warzą, a potem „zwykli ludzie” muszą je wypić...
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium