Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Region
NATO potrzebuje limuzyn
„Nie powinno być tak, że na poziomie władzy jest „Bizancjum”, a na tym poziomie, gdzie wykonywana jest ta najważniejsza praca, jest bieda” – przekonywał Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, odnosząc się do rzekomych luksusów w gabinecie byłego komendanta głównego policji, który bynajmniej nie zamontował tam złotych klamek.

Wiceministra oszołomił m.in. system antypodsłuchowy, telewizory plazmowe, a także prysznic oraz bidet w łazience. „Nikt nie chce dziadostwa (…), ale bez przesady” – zastrzegł wiceszef MSWiA, którego zdziwienie dość standardowym w XXI wieku wyposażeniem gabinetu najważniejszego policjanta w RP zdziwiło wielu postronnych obserwatorów tej swoistej inscenizacji zaprezentowanej w TVP.

W ślad za jego słowami media obiegła informacja, że nawołujące do opamiętania ministerstwo planuje zakup 20 limuzyn, którymi z pewnością nie będą jeździć wykonujący „najważniejszą pracę”, czyli dzielnicowi lub policjanci służby patrolowej. 

W każdym z samochodów władza funduje sobie „bizantyjski” przepych w postaci ponad 400-konnego silnika, skórzanej tapicerki, systemu multimedialnego, czterostrefowej klimatyzacji, lodówki i wielu innych bajerów. Cena tak wyposażonego pojazdu to – bagatela! – ponad pół miliona złotych. Rzekomo nowe fury są niezbędne w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie. A potem, gdy zjadą już ze szczytu, to przydadzą się w dolinach.

I bardzo dobrze, bo nikt nie chce, by komendant główny chodził do wygódki, a szef MSWiA jeździł gazikiem. Dlatego pokazane w TVP scenki z gabinetu byłego komendanta raz jeszcze dowiodły, jak łatwo się ośmieszyć, gdy polityczna rywalizacja wygrywa ze zdrowym rozsądkiem.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 80.48.66.3 29.01.2016

Główne i jedyne cechy PISoBOLSZEWI to:

POMÓWIENIEA


I
NSYNUACJE


S
ZCZUCIE

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium