Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Politycy bez toporów
Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość” i redakcja Życia Podkarpackiego po raz ósmy 10 stycznia organizują turniej piłkarski na rzecz organizacji zimowego wypoczynku dla dzieci z rodzin niezamożnych.
Nie będę się rozpisywał o szczegółach turnieju (na stronie19 zamieszczamy plakat turniejowy). Muszę jednak trochę się pochwalić. Dzięki darczyńcom i ludziom dobrej woli udało się wysłać na ferie dwieście dzieci. W sumie letnie i zimowe akcje fundacji objęły pomocą ponad sześćset dzieciaków. Wspieramy też dzieci chore, fundujemy stypendia. Turniej ma charakter rekreacyjno-sportowy. W tym roku oprócz drużyn turniejowych na mecz pokazowy zaprosiliśmy polityków i samorządowców, reprezentujących różne opcje. Zagrają w jednej drużynie właśnie na rzecz najmłodszych. Piszę o tym, bo mieliśmy z koleżankami i kolegami obawy, czy to, co się obecnie dzieje w Sejmie i Senacie, przeniesie się na lokalne podwórko i  trafimy na mur wzajemnej niechęci. 

Myliliśmy się i to bardzo. Reakcje zarówno parlamentarzystów, jak samorządowców były super. Wszyscy bez zastrzeżeń przyjęli propozycję rozegrania charytatywnego meczu. W jednej drużynie na parkiet wybiegną między innymi posłowie: Andrzej Matusiewicz (PiS), Marek Rząsa (PO), Wojciech Bakun (Kukiz’15). Mecz rozpocznie posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz (PiS). Trykoty sportowe przywdzieją również przemyscy radni z rożnych stron magistrackiego stołu. W rolę trenera wcieli się prezydent Przemyśla Robert Choma. Mam tylko nadzieję, że obowiązki nie zatrzymają posłów w Warszawie. Warto, aby z Przemyśla poszedł pozytywny przekaz: fajna idea i sport łagodzą polityczne emocje.   

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium