Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 53/2017, Środa 22 lutego 2017 r., Marty i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl, Region
Rok minął, rok przed nami!
W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego podsumowujemy miniony rok. W skrótowej formie przypominany najważniejsze wydarzenia w naszym regionie, ale też te ogólnopolskie. Zachęcam do lektury. W wymiarze społecznym i politycznym kończący się 2015 rok zdominowały wybory prezydenckie i parlamentarne.
Emocji mieliśmy co niemiara. Zwolennicy rządzącej przez osiem lat koalicji PO – PSL przełknęli gorzką pigułkę porażki, zwolennicy PiS poczuli moc tryumfu. Zaś zwolennicy Nowoczesnej i Kukiz’15 mają satysfakcję wykreowania nowych ugrupowań politycznych.

Niestety bardzo szybko się okazało, że zapowiadana przed wyborami gotowość do zgody narodowej to li tylko socjotechniczny chwyt. Piszę o zgodzie do znudzenia, bo w moim odczuciu jest ona nieodzowna w prawidłowym funkcjonowaniu każdej wspólnoty.

Już tylokrotnie w swojej historii oberwaliśmy po plecach batem od tych, którzy wykorzystywali naszą chroniczną skłonność do kłótni. I nic.  Żadnych wniosków, przemyśleń, mądrości przed szkodą. Gdy już nastroszymy czuprynki, hajda na koń szukać politycznego wroga. Aż dziw, jak niezmienne są nasze cechy narodowe.

Dlatego z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2016 życzę nam wszystkim, Drodzy Czytelnicy, zgody (zarówno w Polsce, jak i w naszych indywidualnych relacjach), zrozumienia, gotowości do wysłuchania drogiego człowieka. Jego historia jest znacznie ważniejsza od każdej, nawet najciekawszej debaty politycznej. I oby się nam darzyło kochani Rodacy!                  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium