Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Przemyśl, Region
Rok minął, rok przed nami!
W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego podsumowujemy miniony rok. W skrótowej formie przypominany najważniejsze wydarzenia w naszym regionie, ale też te ogólnopolskie. Zachęcam do lektury. W wymiarze społecznym i politycznym kończący się 2015 rok zdominowały wybory prezydenckie i parlamentarne.
Emocji mieliśmy co niemiara. Zwolennicy rządzącej przez osiem lat koalicji PO – PSL przełknęli gorzką pigułkę porażki, zwolennicy PiS poczuli moc tryumfu. Zaś zwolennicy Nowoczesnej i Kukiz’15 mają satysfakcję wykreowania nowych ugrupowań politycznych.

Niestety bardzo szybko się okazało, że zapowiadana przed wyborami gotowość do zgody narodowej to li tylko socjotechniczny chwyt. Piszę o zgodzie do znudzenia, bo w moim odczuciu jest ona nieodzowna w prawidłowym funkcjonowaniu każdej wspólnoty.

Już tylokrotnie w swojej historii oberwaliśmy po plecach batem od tych, którzy wykorzystywali naszą chroniczną skłonność do kłótni. I nic.  Żadnych wniosków, przemyśleń, mądrości przed szkodą. Gdy już nastroszymy czuprynki, hajda na koń szukać politycznego wroga. Aż dziw, jak niezmienne są nasze cechy narodowe.

Dlatego z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2016 życzę nam wszystkim, Drodzy Czytelnicy, zgody (zarówno w Polsce, jak i w naszych indywidualnych relacjach), zrozumienia, gotowości do wysłuchania drogiego człowieka. Jego historia jest znacznie ważniejsza od każdej, nawet najciekawszej debaty politycznej. I oby się nam darzyło kochani Rodacy!                  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania