Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 268/2017, Poniedziałek 25 września 2017 r., Aurelii i Ładysława
Opublikowano
Przemyśl, Region
Świąteczne oczekiwanie
W świąteczny czas każdy na kogoś lub na coś czeka. Dzieci na anioła. Skrzydlatemu posłańcowi maluchy dają szansę uzupełnienia mikołajkowych prezentów. Od wigilijnego poranka bacznie obserwować będą przestronne miejsca pod choinkami.

U dorosłych katalog oczekiwań jest bardziej skomplikowany. Pracownicy wypatrują premii, bonów na święta, podwyżki, a co najmniej życzliwości szefa. Pracodawcy liczą na cud gospodarczy, a bezrobotni na cud pracy. Samotni na spotkanie. Bezradni na pomocną dłoń. Zabiegani na odrobinę świętego spokoju. Zagubieni w codziennym kieracie obowiązków na odnalezienie egzystencjalnego kompasu. Wędrowcy na przyjazny kąt.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w imieniu własnym oraz pracowników Życia Podkarpackiego życzę Państwu spełnienia wszystkich oczekiwań. A przynajmniej tych najpilniejszych. Przy wigilijnym stole niech nie zabraknie radości, spokoju, czułości, wspólnego kolędowania, smacznych, pożywnych potraw. Nie zapomnijmy o słowach  wdzięczności dla wszystkich, którzy je przygotowali. Przede wszystkim jednak nie zapomnijmy o duchowym wymiarze wigilijnego spotkania. Dla niewierzących to czas refleksji, dla wierzących czas nadziei płynącej z faktu narodzin Jezusa w ubogiej grocie. Ta grota od dwóch tysięcy lat jest bardzo blisko nas, tuż obok, w każdym domu, może w naszych sercach? Wszystkiego dobrego Drodzy Czytelnicy!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium