Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 55/2017, Piątek 24 lutego 2017 r., Macieja i Bogusza
Opublikowano
Przemyśl
Spór o pulpeciki
Wybrańcy w Warszawie kłócą się o rzeczy wielkie: a więc o to, kto według prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest obywatelem drugiego sortu, w genach noszącym zdradę narodową? Czy do tej grupy należy część Polaków? Wszyscy Polacy z wyłączeniem wyborców PiS?

Frakcja Polaków na uchodźstwie, a może wirtualni Polacy serfujący w sieci jako Komitet Obrony Demokracji? Odpowiedzi można przesyłać na Wiejską, ale tak czy siak powyższych zawiłości bez połówki nie rozbierzesz, choćbyś człowieku pękł!

Nie byliśmy, nie jesteśmy, takoż niestety długo nie będziemy krajem mlekiem i miodem płynącym, ale na pewno jesteśmy bardzo ciekawym narodem. Nie łudźmy się jednak. Ciekawi jesteśmy głównie sami dla siebie. Inni interesują się nami o tyle, o ile mogą nas zrozumieć. A to przecież niemożebne. Przykład z lokalnego podwórka. 

Jak zrozumieć osobę potrzebującą, która wyrzuca na śmietnik świeżutkie, pierwszego sortu pulpeciki w sosie własnym? Motywów nie pojmiesz, chyba że od wrażej Unii Europejskiej (z programu unijnego dofinansowane były pulpeciki) biedny nasz rodak pomocy nie przyjmie.

Nie będzie Francuz, Szwajcar, tudzież inny Holender pluł nam w twarz! Pulpeciki ze smakiem zjedzą psy, koty, bociany z przemyskiej lecznicy dla zwierząt. Przynajmniej nasi bracia mniejsi nie kłócą się o imponderabilia i nie czują awersji do unijnego jadła. Nic tylko się uczyć.    

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 18.12.2015

Szanowny  Panie Redaktorze Naczelny ,     w cytowanym  fragmencie   dotyczącym    kilku europejskich nacji   , wymienił Pan społeczeństwo , które  nigdy  nie wyraziło  chęci   bycia   wcześniej  w EWG  ,  a teraz w UE - SZWAJCARÓW  .   ŻEBY BYŁA PEŁNA JASNOŚĆ  , WKLEJĘ FRAZĘ  DOTYCZĄCĄ TEJ KWESTII..............."Nie będzie Francuz, Szwajcar, tudzież inny Holender pluł nam w twarz!"

Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium