Życie Podkarpackie nr 49/2017 Życie Podkarpackie nr 49/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 345/2017, Poniedziałek 11 grudnia 2017 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl, Region
Magiel w sieci
„Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem (chociaż głównie nim), ale i grafiką czy filmem. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych użytkowników w czasie dyskusji.”*
Źródłem hejtu najczęściej jest niechęć i kompleksy.*  Słowo hejt robi furorę. Hejt kreuje, intryguje, uzależnia, włącza się w kampanie wyborcze, skutecznie niszczy. Niszczy przede wszystkim osoby posługujące się hejtem jako orężem. Nienawiść, którą w sobie noszą, prędzej czy później obróci się przeciw nim. Hodowanie w sobie złych emocji kończy się fatalnie dla hodowców. Na własne życzenie infekują swoją osobowość jakimś rodzajem śmiertelnej, duchowej choroby. Hodowcy hejtu ulegają złudzeniu o anonimowości, chociaż Wielki Brat Rzeczywistości Wirtualnej, gdyby tylko chciał, w każdej chwili może ich namierzyć.

Hejtu w żaden sposób nie można porównać z plotką. Plotka najczęściej ma ograniczony zasięg. Hejt niszczy drugiego człowieka totalnie, bez ograniczeń. Nikt nie może się przed nim skryć.

Ruszyła właśnie kampania społecznościowa HEJT STOP. Ma ona na celu uwrażliwienie na problematykę antysemityzmu, homofobii, rasizmu oraz wszelką formę przemocy w sieci. To nie są odległe problemy, dotyczące polityków, celebrytów, artystów, dziennikarzy. Hejt może dotykać każdego z nas (w tym dzieci i młodzież), a więc zejść pod strzechy.

* Cytaty: Super Eksperes, Słownik Języka Polskiego

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Korzystasz z lodowiska przy Sanockiej w Przemyślu?
  • Tak, zazwyczaj
  • Czasami, częściej odwiedzam inne
  • Nie
nr 49/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium