Życie Podkarpackie nr 7/2018 Życie Podkarpackie nr 7/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 50/2018, Poniedziałek 19 lutego 2018 r., Konrada i Arnolda
Opublikowano
Spokój i optymizm
Tegoroczne wybory parlamentarne wywołały emocje, jakich dawno nie wzbudziły. Minął już ponad tydzień, a nadal można usłyszeć skrajnie przeciwstawne oceny. Dla jednych to powód do euforii, „bo wreszcie zacznie się lepsza Polska”. Inni chodzą podłamani, bo „zacznie się PiS-lamizm”.
W pewnym sensie te opinie mogą cieszyć, bo pokazują, że ludziom zależy na Polsce. Tym zadowolonym i niezadowolonym. Każdy poparł bliższą sobie wizję. PiS okazało się bezapelacyjnym zwycięzcą.
„Po owocach ich poznacie” – tymi słowami Aleksander Kwaśniewski skomentował werdykt wyborców. To chyba najlepsza rada dla zachwyconych i dla załamanych. PiS ma duże możliwości i jeszcze większą odpowiedzialność. Jeśli uda mu się spełnić większość przedwyborczych zapowiedzi (nie mówię, że wszystkie) i nie zrujnować budżetu państwa, „to daj mu Panie Boże”, jak powiedział Paweł Kukiz. Swoją drogą, komitet znanego muzyka stał się politycznym odkryciem roku. To obecnie trzecia siła w Sejmie. Choć trudno prognozować, czy jako ruch długo przetrwa w parlamencie, to niektórzy nowi posłowie mogą się okazać powiewem świeżości w budynku przy Wiejskiej.
Janusz Korwin-Mikke mawia, że demokracja jest najgłupszym ustrojem, ponieważ 10 idiotów decyduje za 9 mądrych. Kto, według tego toku myślenia, zdecydował 25 października, przekonamy się wkrótce. Oby tym razem więcej było tych mądrych. Tak będzie lepiej dla kraju.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ron Oczywistek 94.40.75.10 03.11.2015

YOUTUBE.COM - ZBIGNIEW STONOGA PO WYBORACH

 

Ale to już chyba wszyscy widzieli tudzież słyszeli ?!?!

nr 7/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy strażnicy miejscy powinni mieć kamery?
  • Tak, dokumentują, czy interwencja przebiegała zgodnie z zasadami
  • Nie, dlaczego strażnicy mieliby nas nagrywać?
  • Nie mam zdania