Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Drift czy głupota?
W minionym tygodniu dotarł do naszej redakcji sygnał. – Miałem wątpliwą przyjemność być świadkiem popisu bardzo młodego kierowcy. Nie przeszkadzałby mi ani jego wiek (wiadomo: młodość musi się wyszumieć), ani brawura, gdyby przy okazji nie naraził zdrowia, a nawet życia innych kierowców i pieszych. Na ulicy św. Jana Nepomucena w Przemyślu (kilka tygodni temu doszło na niej do śmiertelnego potrącenia na pasach) mistrz kierownicy tuż przed przejściem dla pieszych ćwiczył drifty– informuje nasz czytelnik.

Sięgnąłem do słownika. Drift – technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego. Jestem orędownikiem poszerzania umiejętności kierowców, takoż kibicem sportów motorowych. Umiejętność jazdy na śliskiej nawierzchni trzeba doskonalić, ale czy ruchliwa ulica, w pobliżu szkoły, obok kościoła, przychodni, sklepów jest stosownym miejscem na drifty? Odpowiedź jest oczywista. Mój komentarz na pewno nie trafi do początkujących kierowców. Nie ma więc sensu apelować do ich wyobraźni. Niektórym jej po prostu brakuje. Może jednak przeczytają moje dzisiejsze wynurzenia rodzice. To oni najczęściej są właścicielami samochodów, na których ich pociechy driftują. Rodzice bądźcie mądrzy przed szkodą!  

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
BMW 94.254.198.1 14.02.2015

Nie każdego stać na takie auto i takie umiejętności. Tacy kierowcy mają dużo większe umiejętności od niedzielnego kierowcy. Wiec pisanie takich głupot jest bez sensu. Kierowca posiadający taka wyobraźnię i opanowanie jest w stanie wyjść z prawie każdej niebezpiecznej sytuacji. Znam tego kierowcę prawdopodobnie i mogę za.niego reczyc głową ze nie stwarza żadnego zagrożenia ponieważ mimo wieku potrafi dużo dużo więcej. JBB pozdrowienia z Podkarpacia 

user
5555 164.127.177.43 21.03.2015

jbb bmw 5555 drift

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium