Życie Podkarpackie nr 16/2017 Życie Podkarpackie nr 16/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2017, Niedziela 23 kwietnia 2017 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
Życzliwość nie boli
Na jednym z przemyskich osiedli toczy się cichy bój o kawałek metalowej nóżki, służącej do blokowania drzwi wyjściowych z klatki schodowej. Kilkakrotnie w ciągu dnia matka z chorym dzieckiem w wózku musi dokonywać nie lada wyczynów, aby bez uszczerbku na zdrowiu pokonać szybko zamykające się wrota. Z podobnym problemem zmaga się jej chory sąsiad z tej samej kamienicy.
Z uporem, który mógłby służyć lepszej sprawie, ktoś systematycznie wymontowuje metalową nóżkę. Po co? Dlaczego? Główni zainteresowani twierdzą: to niczym nieuzasadniona złośliwość. Sąsiadów? Małolatów? Zbieraczy złomu? Nie wiadomo. W sprawę metalowej nóżki włączył się nawet zarządca kamienicy, ale i on jest bezradny wobec absurdalnej historii. Przecież nie postawi ochroniarza, aby pilnował dniem i nocą drzwi. Jednak, to mało prawdopodobne, aby nikt z sąsiadów nie zauważył osoby fanatycznie odkręcającej metalową nóżkę. 

W każdej wspólnocie mieszkaniowej (sformalizowanej, czy też nie) najważniejsze jest porozumienie. Uczciwe, szybkie uzgodnienie, co komu przeszkadza i jak można rozwiązać przeważnie banalne problemy. Najgorzej, gdy wzajemne niechęci narastają latami i błahe z początku kwestie nabierają monstrualnych rozmiarów. Często kończą się interwencją policji.  Problem z metalową nóżką można rozwiązać bardzo szybko. Wystarczy odrobina życzliwości, zrozumienia prostej zasady: nie musimy się lubić, ale żyjemy w tej samej kamienicy i dla dobra ogółu trzeba się po prostu dogadać.           

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy kultywowałeś w tym roku tradycję śmigusa-dyngusa?
  • Tak, wykorzystując każdą okazję, by kogoś oblać
  • Symbolicznie, oblewaliśmy się tylko w domu z rodziną
  • W tym roku jakoś nie było okazji, nadrobię w kolejnym
  • Nie uznaję tego zwyczaju
nr 16/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium