Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 264/2017, Czwartek 21 września 2017 r., Hipolita i Mateusza
Opublikowano
Region, Przemyśl
Referendum – objaśnień tyle, co kot napłakał
Na poniedziałkowej odprawie redakcyjnej (31 sierpnia ) jak zwykle omawialiśmy różne tematy do najbliższego wydania Życia Podkarpackiego. Najwięcej czasu poświęciliśmy kończącym się wakacjom i pytaniu: do jakiej szkoły pójść na rozpoczęcie roku? Trudno podjąć decyzję z racji wielu zaproszeń od dyrekcji, nauczycieli, rodziców.
W tym roku zdecydowaliśmy się na szkołę o największej liczbie oddziałów z pierwszakami. I gdy wydawało się nam, że przegadaliśmy wszystko, jeden z kolegów przypomniał o referendum. Zrobiło mi się wstyd. Za parę dni ważne wydarzenie dla demokracji, a ono zupełnie wyleciało mi z głowy. Oczywiście natychmiast zaplanowaliśmy tekst informacyjny typu: co, gdzie, kiedy i po co, ale złe wrażenie pozostało. Niestety – jak mi się zdaje – o referendum na tydzień przed jego terminem zapomniałem nie tylko ja. Nie możemy być wszędzie. Za co przepraszamy. I coś w tym jest. Akcja informacyjna głównych partii politycznych była taka, jakby jej nie było wcale. 

Dyskusji ekspertów, którzy by w prosty sposób objaśnili: po co referendum, jakie ewentualne jego skutki konstytucyjne – tyle, co kot napłakał. Skrót JOW z szybkością błyskawicy wdarł się do języka potocznego, ale co tak naprawdę oznaczają Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, nikt nam nie wytłumaczył. Podobnie rzecz się ma z pytaniami o finansowanie partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Mimo to jestem bardzo ciekaw, na ile referendum jest dla nas ważne. Do zobaczenia w niedzielę, 6 września, w lokalach wyborczych.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium