Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Kładka na zdrowie
Od kilku miesięcy, codziennie rano, jadąc do redakcji, obserwuję ten sam obrazek. Stała grupka przemyślan od wczesnych godzin porannych śledzi prace przy kładce rowerowo-pieszej. Czasem, gdy zaordynuję sobie krótki spacer, słyszę przeróżne komentarze. Dotyczą one głównie postępów w pracy; domysłów, jak kładka będzie finalnie wyglądała, jak to zmyślnie budowlańcy prowadzą roboty, jak im pogoda sprzyja.

Co mnie uderzyło – prawie nie słyszę głosów krytycznych. Oczywiście są typu: – Że też ta Unia nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko na takie cuda niewidy. Tyle biedy dookoła, pracy nie ma, a im się kładek zachciewa.      

No więc duch krytycyzmu w narodzie nie gaśnie, ale w przypadku kładki tak jakby zelżał. Dominują pochwały i zadowolenie. W poniedziałek, 24 sierpnia, montaż kładki nad Sanem oglądało setki mieszkańców. Fajnie. Interesują się swoją małą ojczyzną. Mnie cieszy możliwość wygodnego skrótu na Wybrzeże Piłsudskiego, poprawa walorów turystycznych i infrastruktury miejskiej. Kładka powinna rozwiązać, trwający od niepamiętnych czasów, problem pokonania rowerem mostu Orląt Przemyskich. Od jesieni skończy się slalom gigant rowerzystów, usiłujących bezpiecznie ominąć zarówno pieszych idących chodnikiem mostu, jak i samochody, gdy miłośnik dwóch kółek zaryzykuje przejazd po ulicy. Nigdy nam nie zbywało na malkontenctwie, ale w ostatnich kilku tygodniach obserwuję go trochę mniej.       
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
PIESZY 89.188.222.137 27.08.2015

W Przemyślu na pewno są dwa mosty trzeci to kolejowy - chodzę nimi dość często, nie kolejowym,ale na żadnym nie widziałem znaku

ścieżki rowerowej - dlatego myślę że w myśl przepisów rowerzyści 

powinni pokonać "tą przeszkodę pieszo " pieszo -  nie wspominając przejść dla pieszych  - tam niestety rowerzyści urządzają sobie slalomy miedzy pieszymi - nie mam nic do rowerów, ale niektórzy rowerzyści to nie powiem co.

Wbrew opinii że rowerem nie da się jechać  po ruchliwej ulicy mam 

wiele przykładów , że się da. 

Kładka - super - tylko dla kogo, jest stanowczo moim zdaniem jest stanowczo za wąska - więc nie wiem kto kogo - chyba będą się tworzyć korki 

PIESZY Z PRZEMYŚLA

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium