Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Mam połączenie
Zagadkowa niedziela. Dzieci odpowiadają w radiu na pytania dorosłych. Ostatnio poprzeczkę ustawiono wysoko. Podróże koleją. Tylko dzieci mogą rozwiązać zagadkę PKP. Z udziałem eksperta. Są dzieci w studiu i dzieci, które dzwonią. Padają pytania. Co można robić podczas jazdy pociągiem? Grać w gry planszowe, bawić się zabawkami. Ale co jeszcze? I jakieś genialne dziecko odpowiada: Ma szansę podziwiać piękno Polski.
Celny strzał. Szkoda, że nie zadzwoniło dziecko z Przemyśla. Na pytanie „co jest potrzebne, by jechać pociągiem?”, odpowiedziałoby krótko: ”pociąg!”. Tak to wygląda. Aby dostać się koleją z Krakowa do Przemyśla i z powrotem stosujemy tzw. połączenia mieszane. Trochę pociągiem, trochę autobusem, trochę pieszo. Prowadzi drużyna. Dzwonimy w tej sprawie. Miła dziewczyna podaje przez telefon numery informacyjne. Ten z komórki trzeba poprzedzić prefiksem, ten nie działa przez T-Mobile, stacjonarny tak, ale trzeba coś tam. Przerywa i wchodzi Vivaldi. Robi się miło. W realu jeszcze ciekawiej. Do autobusu w Krakowie ( co to w poprzednim życiu był pociągiem) kłębi się tłum. Pracownicy sezonowi nie dają szans amatorom. Są zaprawieni w boju. 

Walka o miejsce. Jak nie, to może zwrot biletu. W Rzeszowie przesiadka na pociąg osobowy. Można podziwiać piękno Polski, bo PKP zatrzymuje się nieustannie. Na samym końcu tego pięknego świata – Przemyśl. Wpisz w YouTube: „mam dobre połączenie”. Zobaczysz scenę dworcową z Nalberczakiem, z filmu Miś (1980). On wytłumaczy, jak dojechać do celu. Wstaje przed trzecią. Ogolony, bo goli się wieczorem. Ubrany, bo nie opłaca się rozbierać po śniadaniu. Śniadanie jada na kolację. Do PKS-u ma 5 kilometrów. Nie zdąża, to jedzie z mleczarnią. Potem w elektryczny, przesiadka w 119, w 13 i 345, i jest w pracy. Przed siódmą. To sobie obiad je. I o 22.50 jest z powrotem. Przemyśl nie ma więc co narzekać. Mamy bardzo dobre połączenia. PKP – zapowiada się dobra podróż.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium