Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Region
Pani polityka
Przypomina mi się dowcip rysunkowy Andrzeja Mleczki ze zbioru Porno dla ubogich. Za komuny pozycja ta cieszyła się dużym wzięciem, co można zrozumieć. Mleczko przedstawia tam patent na dobrą zabawę. Zapraszamy wraz z kolegami kilka panienek do naszego M-3. Kupujemy worek szampana. Szampan wlewamy do wanny. Panie rozbierają się do naga i wchodzą do wanny.
Panie rozbierają się do naga i wchodzą do wanny. Pluskają się w pianie. A my – faceci – idziemy do kuchni i nareszcie możemy sobie pogadać o polityce. Dowcip jest nieaktualny. Teraz kobiety zajmują się polityką. Nie tylko o niej gadają. U nas polityka ma twarz kobiety. W ostatnim numerze Newsweeka (27/2015) Cezary Michalski przedstawia Ewę Kopacz i Beatę Szydło w tekście pod bajkowym tytułem Stalowa Magnolia kontra Smoczyca. 
Autor twierdzi, że pojedynek obu pań rozstrzygnie o losach polskiej polityki na lata. Pisze, że choć obie wymyślili mężczyźni, to ich pomysł zaczął żyć własnym życiem. Tyle na prawicy. W tym samym numerze Rafał Kalukin rozmawia z Barbarą Nowacką. Rozmowa pod tytułem Polityka polityczek pokazuje, jak to wygląda na lewicy. Cytowany jest Jerzy Wenderlich, który mówi o „dwóch lwicach w wielkiej, przyjaznej klatce”, co dotyczy Nowackiej i Pauliny Piechno-Więckiewicz, jakby ktoś nie wiedział.

W tej sytuacji trzeba się mieć na baczności, bo żartów nie ma. Kiedy mowa o stalowych magnoliach, smoczycach i lwicach to siłą rzeczy skóra cierpnie, zarówno na męskim, jak i damskim grzbiecie. W rozmowie pada fundamentalne stwierdzenie: „to jest moment przejmowania przywództwa. Angela Merkel też została wskazana przez Helmuta Kohla, po czym dokonała symbolicznego vatermorder – odsunęła swego patrona”. Chociaż brzmi to brutalnie, lekceważyć tego nie wolno. Trzeba pamiętać, kto teraz nami rządzi i kto chce nami rządzić. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Jest to naturalne. Wystarczy spojrzeć na słowa. Polityka, prawica, lewica – wszystkie są rodzaju żeńskiego. Gołym okiem widać, jak się realizuje feministyczne marzenie o kobietach na szczytach władzy. W pamiętnej Seksmisji Juliusza Machulskiego zapamiętałem koniec. Okazało się, że przywódczyni całego kobiecego świata jest mężczyzną. To tak dla pocieszenia, panowie. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium