Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Przemyśl
Punkt widzenia zależy od środka transportu
Tydzień temu w artykule: Motocykliści sieją postrach cytowaliśmy oburzonego czytelnika: „(…) współcześni motocykliści to egoiści, mający za nic innych użytkowników dróg oraz całą populację naszego kraju. Sieją postrach wśród kierowców, rowerzystów i pieszych. Trzykrotnie przekraczają limity prędkości, zakłócają ciszę (…)”.
Wywody czytelnika sprowokowały typową w naszej redakcji dyskusję. Zwolennicy rowerów i piechurzy ochoczo poparli wywody czytelnika dotyczące motocyklistów. Oberwało się także kierowcom samochodów, szczególnie za zbyt bliskie podjeżdżanie do krawężnika, lekceważenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na pasach. Frakcja rowerowo-piesza nie ocaliła jednak jedności. Rowerzyści zarzucili pieszym bezmyślne łażenie po ścieżkach rowerowych. Piesi rowerzystom chamskie odzywki. Stateczni zwolennicy motocykli odżegnali się od właścicieli ścigaczy, których rzeczywiście żadna grupa dyskutantów nie broni. W zależności od ulubionego sposobu przemieszczania się skłonni jesteśmy do różnych ocen. Lekarstwem na całe zło mogłaby być odrobina życzliwości, podstawowa znajomość przepisów ruchu drogowego i zaakceptowanie prostej prawdy: płacimy cenę skoku cywilizacyjnego. Wszystkiego jest coraz więcej. Samochodów, rowerów, motocykli i wszelakiego tak zwanego dobra technicznego. Ale czy w ślad za tym stajemy się mądrzejsi, bardziej odpowiedzialni za siebie i innych? To już zupełnie inna para kaloszy.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kolo 5.172.247.241 09.07.2015

Niestety poza dyskusja w Waszym redakcyjnym gronie nic w opisanej sprawie nie uleglo poprawie. Wiochmany dalej jecza na swoich "szlifierkach", policmajstry z drogowki maja w czterech literach opisany problem (mimo, ze ich prasowa szczekaczka Sebastianka lze, ze niby jest inaczej) a mieszkancy Przemysla i okolic pokornie zaciskaja zeby ze zlosci. Ot, w takim kraju przyszlo zyc.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium